fbpx
A password will be e-mailed to you.

Red Bull i Spect – dwie austriackie potęgi w swoich dziedzinach połączyły siły. Efektem tej współpracy są gogle motocrossowe pełne innowacyjnych rozwiązań.

Gogle Red Bull Spect powstały jako owoc współpracy dwóch austriackich firm – Red Bulla, legendy sportów ekstremalnych i ikony na rynku napojów energetycznych oraz Spect, uznanego producenta gogli narciarskich i okularów przeciwsłonecznych. Model Strive stworzono przy współpracy z Luckiem Ackermannem, mistrzem świata FMX. Zastosowano w nich szereg innowacyjnych rozwiązań poprawiających komfort, bezpieczeństwo i użyteczność.

Advertisement

Szyba – małe dzieło inżynierii

Szyba gogli Red Bull Spect Strive wykonana została z wytrzymałego poliwęglanu, co zapewnia jej nie tylko nadzwyczajną trwałość, ale także niemal doskonałą przezroczystość – bez zniekształceń, refleksów i ze znakomitym kontrastem. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu cylindrycznej soczewki, która znakomicie wyostrza obraz. Zastosowano tutaj trzy rozwiązania, które znacząco poprawiają użyteczność gogli.

Pierwszym z nich jest PanoVision®, rozszerzające pole widzenia aż o 15% w porównaniu ze standardowymi goglami. Drugim – podwójne, laminowane soczewki LINK, zamontowane bez dodatkowej warstwy pianki, która w tradycyjnych goglach tworzy ograniczającą pole widzenia czarną ramkę. Takie osadzenie zapewnia użytkownikowi niczym niezakłócony obraz.

Trzecim rozwiązaniem jest wewnętrzna soczewka Ultra-Anti Fog, która usuwa parę wodną z powierzchni w kilka sekund, sześciokrotnie szybciej niż wymaga norma (30 sekund). Gogle Red Bull Spect Strive są także w 100 procentach odporne na promieniowanie UVA i UVB.

Perfekcyjne, komfortowe dopasowanie

Materiał użyty do produkcji ramki – termoplastyczny poliuretan – zapewnia jej nie tylko wysoką wytrzymałość oraz odporność na oleje i smary, ale także umożliwia zachowanie elastyczności w każdej temperaturze, co gwarantuje optymalne dopasowanie do twarzy.

Modelu Strive ma niespotykany dotąd sposób wymiany gąbki wewnętrznej – można ją wypiąć w celu wyczyszczenia lub wymiany. To jeden z najszybciej zużywających się elementów w goglach MX. Do tej pory zużycie tej gąbki powodowało konieczność wymiany gogli. A dzięki wymiennej wewnętrznej gąbce życie gogli jest przedłużone nawet kilkukrotnie. Gąbka ma aż cztery warstwy – dzięki czemu znakomicie dopasowuje się do kształtu twarzy, zapobiega otarciom i doskonale odprowadza pot.

Detale, które dopełniają całości

Co jeszcze znalazło się w goglach Red Bull Spect Strive? Szeroki i wygodny pasek z naniesionym silikonowym nadrukiem z logo Spect zapobiegający zsuwaniu się z kasku.

Gogle wyposażono również w łatwo demontowalną osłonę nosa. Dodatkowo, otwory wentylacyjne zabezpieczono cienką warstwą pianki poliuretanowej, co gwarantuje odpowiedni przepływ powietrza, a jednocześnie chroni przed wodą i błotem.

Gogle RBS Strive mają też oczywiście możliwość montowania zrywek. Gogle dostaniemy w zestawie z szybą Clear. System jej wymiany jest bardzo łatwy i intuicyjny, nawet dla osób, które robią to po raz pierwszy.

Do nabycia w Dobrych Sklepach Motocyklowych!

KOMENTARZE