fbpx

W niedzielę 8 marca po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zarekomendowano odwołanie wszystkich imprez masowych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

– Organizacja imprez masowych każdorazowo podlega analizie pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. Decyzje podejmuje wojewoda, który może wystąpić o rekomendacje do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a w wyjątkowych przypadkach (szczególnie skomplikowane okoliczności) do Głównego Inspektora Sanitarnego – czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. 

Także wczoraj opublikowano apel inspektoratu dotyczący podróżowania sugerujący zaniechanie podróży, zwłaszcza zagranicznych, oraz rezygnację z udziału w imprezach masowych. 

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o odwołaniu dwóch imprez branży motoryzacyjnej: Poznań Motor Show i Warsaw Motorcycle Show. Obydwie na chwilę obecną przeniesione są na czerwiec. Na liście dużych imprez motoryzacyjnych pozostają tylko Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Łodzi, które planowo mają odbyć się 14 marca. 

KOMENTARZE