fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zawodnicy ORLEN Team Maciej Giemza i Adam Tomiczek rozpoczną rywalizację na chilijskiej pustyni w poniedziałek od liczącego blisko 140 kilometrów prologu. Do 8. Atacama Rally Giemza przystępuje z pozycji lidera Pucharu Świata FIM w rajdach terenowych.

Najlepsi polscy motocykliści polecieli do Chile w dobrych nastrojach po udanym starcie w Baja Aragon. Na mecie hiszpańskiego rajdu Maciej Giemza zameldował się na trzecim, a wracający po kontuzji Adam Tomiczek na drugim miejscu w klasyfikacji juniorów. Rozpoczynający się w poniedziałek rajd będzie nie lada wyzwaniem – na zawodników ORLEN Team czekają góry, doliny i przede wszystkim wymagające piaski pustyni Atakama, jednego z najsuchszych tego typu obszarów na świecie.

– mówi Maciej Giemza, zawodnik ORLEN Team.

Tegoroczna rywalizacja będzie toczyła się wokół miasta Copiapó – organizatorzy zaplanowali ponad 1300 kilometrów OS-ów. Na liście startowej rajdu w kategorii motocykli widnieje 25 nazwisk. Zawodnicy ORLEN Team przystąpią do zawodów na motocyklach KTM Rally Replica 450. Broniący pozycji lidera Pucharu Świata FIM Maciej Giemza będzie miał wyjątkowo trudne zadanie – jego główny konkurent, reprezentujący Chile Pablo Quaintanilla (Husqvarna FR 450 Rally Factory), to triumfator pięciu ostatnich edycji Atacama Rally. Obu zawodników dzieli w klasyfikacji generalnej zaledwie 6 punktów. Adam Tomiczek, który zaliczy dopiero drugi rajd w tym roku, jeszcze nie miał okazji punktować w trwającym sezonie Pucharu Świata.

– mówi Adam Tomiczek z ORLEN Team.

Finał rywalizacji przewidziano na sobotę 18 sierpnia.

KOMENTARZE