fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tadek Błażusiak był drugi w finałowym wyścigu czwartej rundy GEICO AMA EnduroCross w Denver. Dzięki temu wynikowi motocyklista ORLEN Team zbliżył się do lidera Mike’a Browna na zaledwie 3 punkty.

W czwartej eliminacji cyklu bezkonkurencyjny był Cody Webb i to właśnie do niego powędrował komplet 25 punktów. Mike Brown – najgroźniejszy rywal motocyklisty ORLEN Team w drodze do tytułu, był dopiero czwarty za Taylorem Robertem. Tym samym jego przewaga stopniała z 7 do 3 punktów.

– Będę starał się walczyć o zwycięstwo we wszystkich zawodach. Najważniejsze, bym zdobywał jak najwięcej punktów, a Brown je tracił. Właśnie rozpoczynamy najbardziej intensywną fazę startów i wygląda na to, że w końcu doszedłem do najwyższej formy. Przyszła ona trochę później, niż tego oczekiwałem, ale nadal jest OK w kontekście walki o pierwsze miejsce – powiedział broniący tytułu Błażusiak.

Do końca cyklu pozostały jeszcze trzy eliminacje i wygląda na to, że prawdziwe ściganie właśnie się rozpoczęło. Kolejne zawody już 26 października. Czołówka światowego EnduroCrossu podejmie tym razem walkę na torze w Everett.

KOMENTARZE