fbpx
A password will be e-mailed to you.

Custom bike Insane zdobył w 2009 r. na Chicago Bike Show pierwszą nagrodę. Motocykle zaprojektowane i wykonane przez Fireweed Inc. jeżdżą nie tylko po amerykańskich drogach. Także w Europie i w Polsce, a firma otworzyła Salon-Garaż w Warszawie.

Insane

To motocykl, który zdobył pierwszą nagrodę na Chicago Bike Show. Jurorzy orzekli, że projekt i wykonawstwo to prawdziwe dzieło sztuki.

Fot. www.fireweedinc.pl

Fot. www.fireweedinc.pl

Podobnie jak inne motocykle Fireweed wykorzystuje ramę i silnik Harleya-Davidsona. W tym przypadku to Softail z 2007 r. Przypomnijmy, że Softaile H-D, to motocykle, które „udają”, że mają sztywne zawieszenie tylnego koła.

Fot. www.fireweedinc.pl

Fot. www.fireweedinc.pl

Wiele elementów motocykla Insane zostało wykonanych ręcznie w firmie Fireweed. To zresztą jedna z jej specjalności – ręczna produkcja siodeł, sakiew, manetek i innych części motocyklowych.

Pagan

Fireweed Inc. tworzy motocykle na indywidualne zamówienie klientów. Firma stara się być w stałym kontakcie z nimi, poznać ich charakter i upodobania.

Właściciel firmy, Thomas Ryżewski mówi: – Produkując go mieliśmy wyłącznie telefoniczny i mailowy, kontakt z klientem. Kiedy został dostarczony pod wskazany adres, klient stwierdził: „Podobny do mnie! Patrząc na niego widzę cały swój charakter…”

Fot. www.fireweedinc.pl

Fot. www.fireweedinc.pl

Pagan powstał z wykorzystaniem ramy i silnika Harleya-Davidsona Softaila.

Rebel

Rebel to motocykl stworzony dla prawdziwego buntownika, a jednocześnie największego inwestora Fireweed Inc. Thomas Ryżewski wspomina: – Jego właściciel był łaskaw powiedzieć nam dobre słowo dopiero po pierwszej testowej jeździe: „Ujeździłem tego diabła – już się lubimy”. W ten motocykl włożyliśmy dużo wysiłku już w fazie projektowania. Budowaliśmy go pod dużą presją. Wiedzieliśmy dla kogo i baliśmy się, że buntownicza dusza klienta może nie zostać zaspokojona. Ale daliśmy radę!

Fot. www.fireweedinc.pl

Fot. www.fireweedinc.pl

Druid

– Druid został stworzony dla osoby, która w zasadzie zaczynała przygodę z custom bike. Jest komfortowy i łatwy w prowadzeniu poprzez obniżenie środka ciężkości. Jego charakter i wygląd same nasunęły nam nazwę – po prostu Druid – mówi Thomas Ryżewski.

Fot. www.fireweedinc.pl

Fot. www.fireweedinc.pl

Firma przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa jazdy i wygody w pokonywaniu dużych odległości – co w customingu jest dużym wyzwaniem.

Druid został stworzony na bazie Harleya-Davidsona Sportstera 1200.

Thorn

Thorn również został zbudowany na podstawie Harleya-Davidsona Sportstera 1200. Jego masywna, muskularna sylwetka, a jednocześnie zwinność, jest dowodem na to, że sportster może być prawdziwym cruiserem.

Fot. www.fireweedinc.pl

Fot. www.fireweedinc.pl

Nomad

Nomad, podobnie jak nagrodzony Insane, jest dla Thomasa Ryżewskiego szczególnym motocyklem.

– Po raz pierwszy w moim życiu po zbudowaniu motocykla nie chciałbym zmienić w nim nawet najmniejszego elementu! Bije od niego duża ilość dobrej energii, a pierwsza przejażdżka zachwyca komfortem, miękkim zawieszeniem i bardzo agresywnym pomrukiem silnika.

Fot. www.fireweedinc.pl

Fot. www.fireweedinc.pl

W Nomadzie wykorzystano ramę i silnik Harleya-Davidsona Dyna z 2007 r.

H-D White

– Motocykl dla kobiety to dopiero wyzwanie! – mówi Thomas Ryżewski. – Delikatny, lekki z obniżonym środkiem ciężkości i wygodną pozycją daje niesamowicie przyjemne wrażenie z jazdy. Biały, matowy kolor z subtelnym czarnym grafem będzie wyróżniał tę Księżniczkę na drogach! To pierwszy motocykl, który budowałem dla kobiety i przyznam, że to zadanie sprawiło mi dużo przyjemności…

Podstawą do budowy tego motocykla był Harley-Davidson Sportster 883.

Duże zainteresowanie customowymi motocyklami Fireweed w Polsce sprawiło, że Thomas Ryżewski otworzył Salon-Garaż w Warszawie przy ul. Bema 65. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 13 czerwca, ale firma już działa, trwają jedynie ostatnie prace wykończeniowe wnętrza. Zainteresowani mogą śmiało odwiedzać warszawską siedzibę Fireweed Inc.

Zobacz także:

Tuning – Harley-Davidson Sportster | Hardsport

Harley-Davidson Sportster | Hardsport

Harley-Davidson Sportster | Hardsport

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów