fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po niezwykle emocjonującym sezonie Mistrzostwa Polski we Freestyle Motocrossie Skillz Up 11 sierpnia zawitają do Torunia.

Poza niesamowitymi ewolucjami na wysokości niemal trzeciego piętra, saltami w tył na motocyklach, podwójnymi saltami w tył na rowerach czy zmaganiami na ziemi pomiędzy zawodnikami na dwóch i czterech kołach, widzowie obejrzą niesamowitą próbę bicia rekordu świata!

Artur Puzio i Darek Kłopot będą starali się ustanowić nowy rekord świata w liczbie wykonanych mini flipów, czyli salt w tył na motocyklu kręconych tuż nad ziemią!

Obaj zawodnicy już nie raz pokazywali, że mają ten trick świetnie opanowany, więc zapowiada się niezwykle emocjonująca próba. Artur i Darek wykonują mini flipy jako jedyni w Polsce i jako jedni z nielicznych na świecie. Wśród zawodników, którzy opanowali tę ewolucję do perfekcji, znajduje się legenda sportów akcji, wielokrotny medalista X Games – Travis Pastrana.

Na Motoarenie nie zabraknie również emocji wyścigowych. Zawodnicy w samochodach rajdowych, na quadach, motocyklach żużlowych czy gokartach będą startować w wyścigach w swoich dyscyplinach oraz w wyścigach mieszanych. Jak do tej pory żadnemu z kierowców Mitsubishi Lancera Evo nie udało się pokonać ani żużlowca, ani żużlowca na quadzie. Być może potężna moc 436 KM zdziała cuda i odwróci bilans wygranych w Toruniu.

W zawodach FMX widzowie zobaczą nie tylko polskich zawodników, spośród których zostanie wyłoniony Mistrz Polski. Nie zabraknie dobrze znanych w Polsce Czechów: Zdenka Fuska i Františka Mácy. Ta dwójka przyjedzie ze swoim dobrym znajomym Tomášem Lysáekiem, który ma w swoim repertuarze backflipy z kombinacjami.

Skład uzupełnią nie gorsi od Czechów zawodnicy z Rosji: bracia Jarygin oraz Nikołaj Ivankov.

Wszyscy będą walczyć o podium w konkursie Freestyle, otoMoto Speed&Skillz oraz Rockstar Best Whip. Każda z tych konkurencji niesie ze sobą sporą dawkę adrenaliny. Speed&Skillz to połączenie wyścigów supercrossowych z Freestylem, gdzie liczy się i prędkość i jakość wykonywanych tricków. Z kolei Best Whip, to konkurs na największe „wyłamanie” motocykla w powietrzu.

Nie zabraknie też pojedynczych i podwójnych salt w tył na rowerach, wyścigów najmłodszych adeptów motocrossu Young Blood, gdzie średnia wieku wynosi około 5 lat oraz muzyki na żywo. Organizatorzy zapewniają widzom spotkanie z zawodnikami wszystkich dyscyplin przed zawodami podczas Pit Party.

Bilety można kupić w internecie http://www.ebilet.pl/szukaj.php?tid=9689&t=t&ref=hot oraz w salonach EMIPK na terenie całego kraju.

Więcej informacji o zawodach na stronie: www.skillzup.pl oraz na profilu: www.facebook.com/skillzupcup

Świat Motocykli jest patronem medialnym imprezy.

KOMENTARZE