fbpx

W połowie marca, po raz pierwszy w historii, finałowa runda Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro zawitała do Polski. Zwycięzcą gliwickiego przystanku oraz Mistrzem Świata 2022/2023 został Brytyjczyk Billy Bolt, który tym samym zdobył już swoje trzecie z rzędu trofeum. Zobaczcie, jak wyglądały zmagania w Arenie Gliwice!

Podczas tego historycznego wydarzenia Taddy Błażusiak już po raz dwunasty w swojej karierze stanął na podium klasyfikacji generalnej cyklu Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro:

• 2022/23 – III miejsce

Co ciekawe, dwanaście to jednocześnie liczba edycji Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro jaka odbyła się na przestrzeni lat w naszym kraju!

Biało-czerwonej dumy dopełniają również świetne wyniki pozostałych, polskich reprezentantów: Dominik Olszowy zdobył wysoką, piątą pozycję w swoim debiutanckim sezonie w klasie Prestige. W klasie Junior najlepszym Polakiem został Kacper Dudzic, który zamyka TOP5 klasyfikacji generalnej cyklu. Z kolei w klasie Open na dwóch najwyższych stopniach podium w Gliwicach stanęli kolejno Maciej Więckowski oraz Grzegorz Kargul.

Mimo że kurz w Arenie Gliwice zdążył już co prawda opaść, to emocje jakie wywołała w nas widowiskowa rywalizacja światowej czołówki zawodników, a szczególnie pojedynek Błażusiak-Webb, na długo pozostaną w naszej pamięci.

Wszystkich miłośników tej widowiskowej dyscypliny zapraszamy do obejrzenia oficjalnego podsumowania z pierwszej, historycznej finałowej rundy Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro w Polsce!