fbpx
A password will be e-mailed to you.

Fiat Professional, zajmujący się produkcją samochodów dostawczych oddział włoskiego koncernu, został oficjalnym sponsorem i dostawcą samochodów dla Yamaha Factory Racing w 2014 roku – poinformowano podczas testów odbywających się w Sepang w Malezji.

Partnerstwo pomiędzy japońskim zespołem MotoGP a marką Fiat Professional to kolejna odsłona współpracy włoskiego koncernu samochodowego z japońskim producentem motocykli w wyścigach. Fiat był oficjalnym, tytularnym partnerem zespołu Fiat Yamaha MotoGP do końca 2010 r. Lecz nawet później związki obu firm nie zostały całkiem zerwane. W ub. roku na owiewkach motocykli fabrycznego zespołu widoczne było logo Iveco, należącej do Fiata marki ciężarówek, które zespół wykorzystywał w swojej logistyce. Teraz na motocyklach będą się promować włoskie dostawczaki.

Logo Fiat Professional będzie widoczne na przedniej szybie motocykli prowadzonych przez Jorge Lorenzo i Valentino Rossiego. Logo będzie się pojawiać w oficjalnych komunikatach zespołu oraz na ściankach ustawianych podczas wywiadów, jak i na fotelach w boksach. Fiat odda do dyspozycji zespołu kilka samochodów Grupy Fiat, natomiast inne pojazdy będą służyć zarządowi Yamaha Motor Racing w poruszaniu się na terenie Włoch przez cały 2014 rok.

Z okazji podjęcia współpracy z teamem Yamahy, Fiat Professional przygotował zestaw do transportu motocykli do modeli Doblo, Scudo i Ducato przeznaczony dla tych, którzy potrzebują do celów prywatnych czy zawodowych nie tylko bezpiecznie i szybko przewieźć swój motocykl, ale mieć również miejsce do przebrania się i, w razie konieczności, prawdziwy, mobilny warsztat. Zestaw pomyślano tak, by można było przewieźć dwa motocykle odpowiednich rozmiarów obok siebie. Zestaw jest więc alternatywą dla przyczepy, w szczególności na średnio długich trasach, na których obowiązują ograniczenia prędkości.

Zestaw obejmuje składany, wygodny i lekki podest z aluminium, który opiera się mocno o podłogę dzięki nóżkom przeciwpoślizgowym. Blokada kół przednich pozwala na zablokowanie motocykla w stabilnej pozycji i unieruchomienie go za pomocą pasów mocowanych do prowadnic znajdujących się w podłodze. Zestaw może zostać wymontowany w kilka minut.

KOMENTARZE