fbpx
A password will be e-mailed to you.

01 REKLAMA SERT, czyli Suzuki Endurance Racing Team to tradycyjnie główny faworyt do zwycięstwa. W tym roku Mistrzów Świata reprezentują posiadający kilka tytułów Endurance Vincent Philipe i Anthony Delhalle oraz były Mistrz Świata Supersport i obecny lider tej klasyfikacji Fabien Foret. Czy odniosą 14 zwycięstwo w ciągu ostatnich 20 lat? Tegoroczną edycję zaczęli od wywalczenia […]

01

01 SERT


REKLAMA

SERT, czyli Suzuki Endurance Racing Team to tradycyjnie główny faworyt do zwycięstwa. W tym roku Mistrzów Świata reprezentują posiadający kilka tytułów Endurance Vincent Philipe i Anthony Delhalle oraz były Mistrz Świata Supersport i obecny lider tej klasyfikacji Fabien Foret. Czy odniosą 14 zwycięstwo w ciągu ostatnich 20 lat? Tegoroczną edycję zaczęli od wywalczenia pierwszego pola startowego. SERT od lat używa opon Dunlop.

11

11 Kawasaki

Kawasaki ostatnio wygrywa seryjnie podczas 24h Le Mans, ale na sukces w Bol d?Or czeka od 1997 roku. Sprawdzony skład Gregory Leblanc, Olivier Four i Julien Da Costa ma do dyspozycji bardzo dobrze przygotowany motocykl, który dominuje w mistrzostwach Francji. Kawasaki używa opon Pirelli i to połączenie pozwoli ustawić motocykl na drugim polu startowym.

94

94 GMT

Yamaha GMT 94 to jeden z najbardziej lubianych przez kibiców zespołów, w którego barwach startuje Mistrz Polski Superstock 600 z 2009 roku, Kenny Foray. Razem z Davidem Checą (brat Carlosa) i Matthieu Lagrive chcieliby powtórzyć sukces z 2007 roku, kiedy wygrali klasyk na torze Magny Cours. GMT używa opon Michelin.

99

99 BMW

BMW od dwóch lat jest w czołówce i teraz chce wygrać któryś z klasyków oraz całe mistrzostwa. W osiągnięciu tego celu mają pomóc doświadczeni i bardzo szybcy zawodnicy Sebastien Gimbert, Erwan Nigon i Damian Cudlin. Na razie rozpoczęli od skasowania jednego z motocykli podczas treningów. Wszystkie czołowe zespoły używające opon Michelin miały wypadki podczas kwalifikacji. Dlaczego wyjaśnimy w relacji w czerwcowym ŚM.

07

07 YART


REKLAMAREKLAMA


Yamaha Austria rozpoczęła tegoroczne zawody od trzech wypadków w czasie pierwszego wolnego treningu, ale nadal liczy się w walce o zwycięstwo. Mimo, że na starcie będą jako piąty zespół to po wyciągnięciu średniej z czasów trzech zawodników tracą do SERT tylko sekundę. W barwach YART startuje Gwen Giabbani, Mistrz Polski Superstock 1000 z 2009 roku oraz Steve Martin i Igor Jerman. Zespół używa opon Michelin.

14

14 Maco Moto

Wicemistrz Polski Superbike 2011, Greg Junod reprezentuje barwy słowackiego zespołu Maco Moto. Partnerami Szwajcara są Jason Pridmore i Greg Black. Po kwalifikacjach zespół zajmuje dopiero 13 miejsce, ale jego aspiracje sięgają dużo wyżej. Jak będzie przekonamy się w niedzielę. Maco Moto jedzie na oponach Dunlop.

50

50 Motor Events

Kolejnym zawodnikiem, który startował w mistrzostwach Polski, a w ten weekend ma szanse na podium jest Guillaume Dietrich. Może to być podium w kategorii Superstock, ponieważ właśnie tam zespół Motors Events broni zdobytego przed rokiem Pucharu Świata. Guillaume dzieli motocykl z Michael Savary i Frederic Moreira, który był kiedyś mechanikiem w jednym z polskich teamów. Zespół używa opon Dunlop.

77

77 TT Legends

Honda TT Legend to zespół stworzony rok temu, w którego barwach startowały największe gwiazdy wyścigu na wyspie Man. Teraz ze znanych wszystkim nazwisk został tylko John McGuinness. Partnerują mu Cameron Donald i Gary Johnson.

KOMENTARZE


REKLAMA