fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ponad dziewięćdziesięciu zawodników- od jazd pokazowych, po “amatorów” i sześć klas zawodniczych. Tak wyglądał wielki finał zmagań podczas ostatniej rundy Pit Bike Cup.

15 września Tor Głażewo zakończył sezon ścigania w ramach Pit Bike Cup 2019. Zawody złożone z czterech rund rozegranych na tym obiekcie cieszyły się ogromną popularnością zarówno wśród samych uczestników, jak i kibiców. – Cieszymy się, że zawodnicy pit bike tak bardzo lubią ten obiekt- mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. – Staramy się, by tor zawsze był perfekcyjnie przygotowany na przyjęcie gości, a poziom zawodników wciąż rósł. Między innymi dlatego organizujemy cykliczne szkolenia oraz zapraszamy do rywalizacji doświadczonych zawodników z innych dyscyplin.

Spróbuj zawodów Pit Bike

Podczas finału na głażewskim torze zagościła spora reprezentacja motocrossu. W klasie Stock 90 wystartował Dawid Zaremba, w Stock 150 Junior zaprezentował się Piotr Kajrys, a w najmocniejszej klasie Super Pit, etatowy trener MX Otopit Toruń, Karol Kruszyński. – Dla nas wygrać tu, to jak obronić honor- śmieje się Kruszyński. – A zupełnie serio, ja trenując na co dzień zawodników pit bike, w końcu po zakończeniu własnego sezonu, mogłem sprawdzić na własnej skórze, jak rywalizacja na pit bike wygląda. Minimotocykle są bardzo wymagające, a poziom zawodników naprawdę cieszy. A zapraszanie doświadczonych riderów z innych dyscyplin ma bardzo ważne zadanie. Podkręca tempo i daje nowe cele, a że pit bike zdecydowanie jest dyscypliną rozwojową, jest to najlepszy kierunek.

Zawodnicy ścigający się na torze w Głażewie utwierdzili swoje zwycięstwa w swoich klasach. Dla niektórych sytuacja jest klarowna. – Udało mi się zebrać w tym sezonie komplet punktów, co było moim celem- podkreśla Daria Leba, z klasy Pit Ladies. – Na torze w Głażewie czuje się już jak seniorka i znam go jak własną kieszeń. Cieszę się, że pojawiają się nowe koleżanki, czas na nie!

Jeszcze finał na asfalcie!

Podobnie czuć może się zwycięzca najmłodszej klasy, Stock 90. Maksymilian Pawełczak dopiero co zdobył tytuł mistrza Polski na miniżużlu dla młodych zawodników bez licencji, teraz utwierdził swój prym w terenie. – To były bardzo fajne zawody. Jak zawsze w Głażewie jest świetna atmosfera i super przygotowany tor. Cieszę się, że udało się wywalczyć kolejne zwycięstwo i pościgać z Dawidem Zarembą. Teraz czas na zwycięstwo na asfalcie. Zmieniamy koła i trenujemy!

Koniec sezonu w terenie nie oznacza finiszu zawodów pit bike w tym sezonie. Przed nami jeszcze finał wyścigów na asfalcie. Piąta i zarazem ostatnia runda sezonu Pucharu Polski Pit Bike SM, odbędzie się 6.października na torze WallraV Race Center w Starym Kisielinie.

Zwycięzcy 4.rundy Pit Bike Cup 2019

Amator
1.Michał Małkowski
2.Oskar Szczepański
3. Piotr Urban

Stock 90
1. Dawid Zaremba
2. Maksymilian Pawełczak
3. Tomasz Raczek

Stock 125
1.Oliwier Kaźmierczak
2.Oskar Rumiński
3.Oskar Tuszyński

Pit Ladies
1.Daria Leba
2.Aleksandra Turno
3.Agata Fllor

Stock 150 Junior
1.Piotr Kajrys
2.Szymon Majkowski
3.Michał Drypa

Klasa Stock 150
1.Hubert Paduch
2.Piotr Drypa
3.Cyprian Bieliński

Super Pit
1.Karol Kruszyński
2.Jakub Jastrzębski
3.Jakub Majchrzak

KOMENTARZE