fbpx
A password will be e-mailed to you.

Akumulatory motocyklowe Exide to najwyższa możliwa technologia. Motocykliści mają do dyspozycji pięć rodzajów akumulatorów, a w wyborze pomoże Exide Battery Finder. Marka Exide obecna jest także w wyścigach motocyklowych…

Motocyklowe silniki benzynowe, aby zapewnić radość z jazdy jednośladem, do pracy wymagają między innymi prądu elektrycznego pochodzącego z akumulatora. Podobnie jest nawet w przypadku wyścigowych motocykli prototypowych, które oglądać możemy w Mistrzostwach Świata MotoGP. Dobrze wie o tym marka akumulatorów Exide, która przez wiele sezonów wspierała zespół Liqui Moly Intact GP startujący w kategorii Moto2.

Exide Technologies, ze swoim 130-letnim doświadczeniem, zajmuje miejsce światowego lidera w rozwiązaniach magazynowania energii. Jednym z segmentów, w których marka Exide pozostaje wyjątkowo rozpoznawalna, jest produkcja akumulatorów motocyklowych. Są one przeznaczone dla tych motocyklistów, którzy od swoich jednośladów oczekują największych możliwości.

W ofercie Exide znalazło się pięć różnych typów akumulatorów motocyklowych. Dopasowane są do różnych rodzajów motocykli i stawianych przed nimi wymagań.

Exide Li-Ion, czyli akumulator litowo-jonowy. Charakteryzuje się zastosowaniem najnowocześniejszej technologii, ma wyjątkowo niską wagę oraz małe rozmiary, a do tego montować go można w dowolnej pozycji. Exide Li-Ion idealnie sprawdza się w motocyklach sportowych.

Exide GEL ukrywa w sobie elektrolit w formie żelu, co jest autorską technologią opracowaną przez markę Exide. Taki akumulator zapewnia największy zapas mocy i gwarantuje niski poziom samorozładowania. Exide GEL jest idealny dla motocykli turystycznych, które wymagają nie tylko rozruchu silnika o wysokiej pojemności, ale także posiadają wiele dodatkowych urządzeń pobierających prąd.

Exide AGM Ready to prawdopodobnie najbardziej popularny i uniwersalny akumulator. W jego wnętrzu znajdują sie maty szklane nasączone elektrolitem (AGM – Absorbent Glass Matt), jest całkowicie bezobsługowy, nadaje się do wielu motocykli, można go zamontować pod sporym kątem. Exide AGM Ready sprawdza się w motocyklach sportowych, w miejskich nakedach używanych codziennie, czy też w każdym motocyklu używanym hobbystycznie.

Exide AGM to akumulator bliźniaczy z modelem AGM Ready. Różni się tym, że wymaga wstępnego zalania elektrolitem przez pracownika sklepu w momencie wydawania motocykliście. Następnie pozostaje już bezobsługowy, a uzupełnianie płynu nie jest potrzebne. Exide AGM jest akumulatorem uniwersalnym, pasującym do wielu różnych motocykli.

Exide Conventional jest akumulatorem o najprostszej konstrukcji, co także przekłada się na jego najbardziej atrakcyjną cenę. Najlepiej sprawdza się w motocyklach bez dodatkowego wyposażenia. Jako jedyny dostępny jest nie tylko w wersji o napięciu 12V, ale także 6V, dzięki czemu pasuje do motocykli najstarszych, najbardziej klasycznych.

Dzięki marce Exide każdy motocyklista dostaje pewność, że akumulator nie tylko będzie dopasowany idealnie do motocykla, ale także że korzysta z najbardziej zaawansowanej technologii magazynowania energii. W doborze akumulatora, zarówno pod względem rodzaju, ale też wymiarów fizycznych oraz parametrów, idealnym pomocnikiem będzie wyszukiwarka Exide Battery Finder.

Wyszukiwarka Exide Battery Finder dostępna jest jako aplikacja na smartfony lub można z niej korzystać z poziomu przeglądarki internetowej z dowolnego urządzenia. Wystarczy wybrać posiadany model motocykla, a wyszukiwarka wskaże sugerowane modele akumulatorów.

Akumulatory marki Exide kupicie w sieci sklepów Inter Motors.

KOMENTARZE
Advertisement