fbpx
A password will be e-mailed to you.

GT Air bez wątpienia przez lata swojej obecności na rynku dorobił się miana kasku kultowego. Nie ma co się dziwić to sprzęt z najwyższej póły, poza tym doceniają go chyba wszyscy użytkownicy. Niech potwierdzeniem będą liczby. Pierwszą generacją turystycznego kasku Shoeia kupiło w Polsce ponad 8 tysięcy osób! Coś w tym musi być!

Od momentu premiery GT-Aira minęło już parę lat. Shoei postanowił odświeżyć konstrukcję, tak aby zachować w nowym kasku to co było najlepsze w pierwszej wersji, a dodatkowo zmodernizować i wzbogacić konstrukcję o nowoczesne rozwiązania. Tak powstał GT-Air II.

 
Nowy GT-Air II to nadal kask zbudowany na bazie kompozytu AIM z trzema rozmiarami skorupy. Wewnątrz znajdziemy EPS o zróżnicowanej gęstości, którego zadaniem jest rozproszenie energii powstałej w wyniku uderzenia. Shoei wyposażył ten model w zapięcie microlock z możliwością wymiany zapięcia na DD – pamiętaj jednak, że przy zamówieniu musisz zaznaczyć sprzedawcy, że chciałbyś kask z zapięciem DD! Na pochwałę zasługuje zmiana ułożenia paska zapinającego kask. Ten jest teraz „połączony” z wnętrzem oraz odsunięty od szyi dzięki czemu jego obecność nie powoduje dyskomfortu.

Ewolucja, najlepsza droga do doskonałości!

Kask otrzymał nową uszczelkę wizjera, która teraz ma inny kształt, dzięki czemu dolega do szyby jeszcze lepiej! Oczywiście w gorszych warunkach pogodowych możesz rozszczelnić wizjer, dzięki czemu unikniesz nadmiernego parowania wnętrza. Poza tym GT-Air II jest wyposażony w Pin-Lock, który znajduje się w pudełku z kaskiem, więc problem parowania został ograniczony do minimum. Wewnątrz kasku znajdziemy blendę, tym razem wyposażoną w 2-stopniową regulację! Co ciekawe Shoei daje możliwość bezinwazyjnego wyjęcia wizjera blendy i włożenia w jego miejsce szybki o innym kolorze! 

Nie możemy zapomnieć o zmianach konstrukcyjnych wewnątrz kasku. Totalnie przeprojektowany został system wentylacji, który teraz dostarcza zdecydowanie więcej powietrza do środka kasku bez większego uszczerbku dla wyciszenia sprzętu. Co ciekawe zmianie uległa również wentylacja w części tylnej. W nowej konstrukcji nie znajdziemy zamykania wentylacji, ale niczego nie musimy się bać. Kask został tak skonstruowany, że woda nie dostanie do jego wnętrza!

Specjalny kształt skorupy

„Przetłoczenie w górnej części skorupy jest autorskim rozwiązaniem wprowadzonym przez Shoei w celu zabezpieczenia miejsca na blendę przeciwsłoneczną. Dzięki takiemu rozwiązaniu głowa chroniona jest przez EPS o właściwej grubości, także w miejscu gdzie znajduje się blenda.”

W skrócie wygląda to tak, że blenda nie powoduje zmniejszenia grubości warstwy energochłonnej. W wyniku tego w części czołowej znajdziemy charakterystyczne przetłoczenie – występuje ono zarówno w GT-Airze I jak i II.

 

Na pokładzie GT-Aira II nie mogło zabraknąć możliwości wpięcia interkomu! Montaż jeszcze nigdy nie był taki łatwy. Kask jest fabrycznie przystosowany do montażu komunikacji SRL, więc nie musisz się już martwić o wychodzące kable, odklejającą się podstawę interkomu czy dyskomfort wynikający z obecności urządzenia w środku.

Ważne!

Pamiętaj, że każdy kask zakupiony w oficjalnej, polskiej dystrybucji podlega 5-letniej gwarancji. Wraz z nowym kaskiem otrzymujesz kartę gwarancyjną, którą rejestrujesz na stronie producenta. Rejestrując kartę uruchamiasz 5-letnią gwarancję i zyskujesz pakiet korzyści, w którego skład wchodzi system serwisowy Door2Door!

View this post on Instagram

SHOEI GT-Air II – champion kasków uniwersalnych – teraz jeszcze lepszy. GT-Air II to następca kultowego modelu GT-Air, który przez cały okres swojej obecności w ofercie plasował się w czubie najpopularniejszych kasków Shoei. Dość powiedzieć, że tylko w Polsce szczęśliwych nabywców znalazło ponad 8000 tych kasków! Teraz GT-Air drugiej generacji będzie jeszcze lepszy. W odpowiedzi na wyzwania nowych czasów produkt jest fabrycznie przystosowany do montażu systemu komunikacji SRL. GT-Air II kryje w sobie poprawki stylistyczne i oferowany będzie w nowych, fenomenalnych grafikach Crossbar, Affair, Deviation i Conjure. Kask nadal kryje w sobie wszystko co najlepsze w produktach Shoei – znajdziecie tutaj skorupę z kompozytu AIM, EPS o zróżnicowanej gęstości, zapięcie Microlock (i opcjonalnie 2D) i w pełni demontowane wnętrze kasku. Co więcej, w standardzie otrzymujcie doskonałą aerodynamikę i wentylację, a w rezultacie niski poziom hałasu. Cechą charakterystyczną GT-Air'a II jest wbudowana blenda, poprawiająca wydatnie komfort jazdy w słoneczne dni. Oczywiście możecie skorzystać w przypadku tego kasku z całej gamy akcesoriów, które pomogą spersonalizować Waszego nowego GT-Air’a II i sprawić, aby każda chwila na motocyklu była wyjątkowa! #shoei #gtair #gtair2 #motorcycle #premiumhelmet #intermot

A post shared by SHOEI (@shoeipolska) on

Decydując się na zakup kasku, warto sprawdzić jak wygląda zaplecze serwisowe danego producenta. Nie każdy oferuje możliwość dokupienia elementów kasku. Nie ma co się oszukiwać. Czasami może zdarzyć się tak, że przez przypadek urwiemy wentylację, porysujemy szybę czy blendę i kask nie będzie spełniać naszych oczekiwań. W takich sytuacjach dobrze wiedzieć, że u autoryzowanych dealerów marki dostaniemy potrzebne elementy i po ich zamontowaniu będziemy mogli dalej bezpiecznie użytkować wybrany kask!

KOMENTARZE