fbpx
A password will be e-mailed to you.

Scooter to po angielsku także hulajnoga. Włoska firma Italmoto postanowiła więc zbudować coś w rodzaju skrzyżowania tych dwóch pojazdów i dodać do tego elektryczny napęd. Tak powstał Evai.

Ramę Evai zbudowano z aluminium, wyposażono ją w drewnianą podłogę i drewnianą skrzynkę na zakupy. W przednim kole zamontowano bębnowy hamulec, zaś w tylnym elektryczny silnik o mocy 1 kW z maksymalnym momentem obrotowym 150 Nm.

Evai wyposażono w litowo-jonowe baterie, które mają pozwalać na przejechanie 75 km z prędkością maksymalną 45 km/h. Akumulatory są dwa, mają wytrzymać 400 cykli ładowania, czyli – jak łatwo obliczyć – można na jednym komplecie przejechać dystans 30 tys. km. Każda z dwóch baterii waży 4 kg, można je więc wyjąć i przenieść w pobliże gniazdka bez nadmiernego wysiłku. Pełne ładowanie ma trwać 4 godziny.

Evai jest bardzo lekki – waży tylko 55 kg. Niestety, jak widać na zdjęciach, jest jednoosobowy – nie ma więc mowy o podrywaniu koleżanek, nawet tych zainteresowanych ekologią. Italmoto odkreśla, że skuter jest w całości produktem włoskim.

KOMENTARZE