fbpx
A password will be e-mailed to you.

EBR nie chce spocząć w spokoju. Znalazł się nabywca, ale nie oznacza to jednak końca telenoweli.

Trzecią akcję wygrała firma Liquid Asset Partners. Przypomnijmy, że ta sama firma uczestniczyła w pierwotnej wycenie i sprzedaży marki kiedy pozbywał się jej Harley-Davidson. Cena sprzedaży EBR została ustalona na 2,05 mln dolarów.

Identyczna kwotowo ofertę kupna podczas pierwszej aukcji złożył Bruce Belfer jednak nie udało mu się w wyznaczonym czasie zebrać środków koniecznych by dopiąć zakup. Właśnie dlatego sąd przychylił się do oferty Liquid Asset Partners.

Nowy właściciel marki, a dokładniej tego co po niej zostało, chce wznowić produkcję motocykli Buell. Nie cieszcie się jednak na zapas. Liquid Asset Partners nie ma zamiaru wskrzeszać ”EBR„ własnymi siłami. Zamiast tego chcą spłacić długi Buella i przygotować plan naprawczy. Ten ma być uzgodniony z samym Erikiem Buellem oraz pozostałymi pracownikami. Potem EBR ma zostać, po raz kolejny, sprzedane. Liquid Asset liczy na znalezienie kupca wśród firm motocyklowych, takich które rzeczywiście będą mogły zagwarantować nie tylko wznowienie budowy motocykli, ale też stabilne utrzymanie marki.

KOMENTARZE