fbpx
A password will be e-mailed to you.

Inauguracja sezonu 2022 Enduro GP odbyła się w Hiszpanii, gdzie Andrea Verona po raz pierwszy w karierze sięgnął po zwycięstwo jednego dnia rywalizacji i jest liderem klasyfikacji generalnej! Drugiego dnia górą był Josep Garcia. Na podium stawali też zawodnicy ekipy Beta – Steve Holcombe i Brad Freeman.

Pierwsza runda sezonu 2022 Mistrzostw Świata FIM EnduroGP odbyła się w hiszpańskim Lalinie, małej wiosce kilka kilometrów od Santiago de Compostela. Rywalizacja motocyklistów odbywała się na obiekcie Motoclub Movete na Moto, gdzie zaprojektowano niezwykle techniczną i zawierającą kilka pułapek trasę. Nic dziwnego, że umiejętności nawet najlepszych zawodników zostały wystawione na poważną próbę.

Trasę wyścigu otworzył Extreme Test zlokalizowany w centrum Lalina. Zawodnicy mierzyli się z mieszanym terenem – piaskiem oraz skałkami. Potem musieli dotrzeć na Cross Test, gdzie przyszło im jeździć na mieszanym terenie z trawą, ziemią i piaskiem. Na koniec na zawodników czekał Enduro Test, odbywający się głównie na miękkim i piaszczystym podłożu w lesie – około 15 minut drogi od paddocku.

Andrea Verona

W klasie EnduroGP Andrea Verona, oficjalny zawodnik GasGasa, po raz pierwszy w karierze wygrał dzień wyścigów. Na ostatnim teście pokonał wielokrotnego mistrza świata Steve’a Holcombe’a, ustanawiając przy okazji niesamowity czas.

Następnego dnia górą na trasie był fabryczny zawodnik KTM-a Josep Garcia, który prowadzenie objął już na drugim odcinku i nie oddał go do samej mety. Zawodnicy zespołu Beta Factory Enduro Team, Steve Holcombe i Brad Freeman zajęli kolejno drugie miejsce pierwszego dnia oraz trzecią lokatę drugiego dnia.

Thomas Oldrati

Przy okazji, wspierany przez METZELER Andrea Verona (Gas Gas Factory Racing), dosłownie zdominował klasę E1, wygrywając oba dni rywalizacji w GP w Lalinie. Thomas Oldrati z ekipy Honda Racing RedMoto World Enduro Team także zaliczył dwa niesamowity weekend, zdobywając zasłużone, drugie miejsce w tej samej kategorii.

Josep Garcia

W klasie E2 liderem w tym momencie jest Josep Garcia (Red Bull KTM Factory Racing), który zgarnął w miniony weekend trzecie i pierwsze miejsce. Tymczasem Steve Holcombe, choć świetnie spisał się podczas otwierającego dnia, gdy triumfował w E2, to niestety dzień później nie był w stanie zdobyć punktów.

Absolutnym dominatorem klasy E3 w Lalinie okazał się być team-partner Holcombe z fabrycznego składu Beta – Brad Freeman. Brytyjczyk, który broni tytułu mistrzowskiego w EnduroGP, zgarnął podwójne zwycięstwo. Na drugi stopień podium dwukrotnie wskakiwał z kolei Davide Guarneri, który do maksimum wykorzystał swój motocykl Fantic 300 wyposażony w opony METZELER MCE 6 DAYS EXTREME.

Opona METZELER MCE 6 DAYS EXTREME

W klasie Junior najlepszymi zawodnikami wyposażonymi w opony METZELER MCE 6 DAYS EXTREME byli Roni Kytonen (Honda Racing RedMoto World Enduro Team) i Jed Etchells (Fantic D’Arpa Racing). Zawodnik Hondy zgarnął dwa drugie miejsca, podczas gdy Brytyjczyk na Fanticu i wyposażony w opony METZELER dwukrotnie był trzeci.

Ze zwycięstwem i drugim miejscem, liderem klasy Youth jest Harry Edmondson (Fantic JET Racing). Pecha miał z kolei inny wspierany przez METZELER zawodnik – Kevin Cristino (Fantic Factory Team E/50 Racing) pierwszego dnia rywalizacji jechał na prowadzeniu w swojej klasie, gdy triumfu pozbawił go problem techniczny.

Druga runda sezonu 2022 Mistrzostw Świata FIM EnduroGP odbędzie się już w najbliższy weekend, w dniach 14 i 15 maja w portugalskim Péso da Regua, zaledwie kilka kilometrów od Porto.

Andrea Verona liderem EnduroGP i klasy E1 po inauguracji w Hiszpanii

Wyniki EnduroGP w Hiszpanii:

EnduroGP:

 1. VERONA Andrea – 37
 2. GARCIA Josep – 33
 3. RUPRECHT Wil – 28

Klasa E1:

 1. VERONA Andrea – 40
 2. OLDRATI Thomas – 34
 3. CAVALLO Matteo – 24

Klasa E2:

 1. GARCIA Josep – 35
 2. RUPRECHT Wil – 34
 3. HOLCOMBE Steve – 30

Klasa E3:

 1. FREEMAN Brad – 40
 2. GUARNERI  Davide – 34
 3. PAVONI Matteo – 30

Klasa Junior:

 1. PICHON Zachary – 40
 2. ETCHELLS Jed – 34
 3. KYTONEN Roni – 30

Klasa Youth:

 1. EDMONDSON Harry – 37
 2. PUHAKAINEN Samuli – 32
 3. FONTOVA Albert – 26
KOMENTARZE