fbpx
A password will be e-mailed to you.

Elf, znany producent olejów silnikowych i chemii motoryzacyjnej, swoje ogromne doświadczenie zdobył w wyścigach. Marka obecna jest także w fabrykach motocykli Kawasaki. Teraz oleje i chemia Elf są jeszcze bardziej dostępne dla polskich motocyklistów!

Marka olejów i chemii motocyklowej ELF zyskała światową sławę dzięki swojemu potężnemu zaangażowaniu w sporty motorowe oraz za sprawą produktów wysokiej jakości. Teraz ta legendarna marka powraca na polski rynek ze zdwojoną siłą – stawiając nacisk na produkty motocyklowe!

Advertisement

Historia Elf rozpoczęła się w 1967 roku we Francji, właśnie w wyścigach. Elf szybko zyskał potężne doświadczenie, a w 1976 roku Elf jako pierwszy na świecie wprowadził wysokiej jakości olej o oznaczeniu lepkości 15W. Dziś Elf należy do koncernu Total, posiada dwa centra badań i rozwoju, we Francji i w Indiach, a na olejach Elf wygrywają bolidy Formuły 1, a także motocykle MotoGP, WorldSBK, Dakar, MXGP oraz samochody w WTCC i Rallycross. Efektem doświadczeń wyścigowych i drogowych jest wysokie zaawansowanie technologiczne wszystkich produktów: od motocyklowych olejów silnikowych, przez smary do łańcuchów, a na płynach chłodniczych kończąc.

Jednym z powodów do dumy marki Elf jest współpraca z koncernem Kawasaki. Wyścigowe zespoły fabryczne ścigające się na motocyklach Kawasaki jeżdżą właśnie z wyścigowym olejem Elf. Płyny marki Elf trafiają do silników Kawasaki w fabrykach w Japonii, Chinach, Tajlandii i na Filipinach. Poza tym, że motocykle wyjeżdżają z fabryk na Elfie, to od 2007 roku w wielu europejskich krajach sieć dealerska Kawasaki oficjalnie rekomenduje oleje oraz środki Elf do wymian eksploatacyjnych w motocyklach tego japońskiego producenta.

Z wysokiej jakości olejów i chemii motocyklowej Elf korzystać mogą także polscy motocykliści. Wśród motocyklowych produktów Elf dostępnych w sieci sklepów Inter Motors znalazły się:

  • Oleje do silników 4-suwowych i 2-suwowych, o różnych klasach lepkości, syntetyczne i półsyntetyczne oraz mineralne, dopasowane do motocykli wyścigowych, drogowych, offroadowych, czy do skuterów;
  • Oleje do amortyzatorów o klasach lepkości od 2,5W do 20W;
  • Oleje przekładniowe;
  • Oleje do nasączania filtrów powietrza;
  • Płyny hamulcowe w standardzie DOT 5.1 oraz DOT4
  • Płyn chłodniczy motocyklowy;
  • Preparat czyszczący do zastosowań motocyklowych;
  • Smar do łańcuchów motocyklowych.

Ogromne doświadczenie Elf przekłada się na realne zalety dla każdego motocyklisty, który kupując produkty Elf otrzymuje gwarancję maksymalnie wysokiej jakości, przy okazji korzystając z atrakcyjnej ceny.

KOMENTARZE