fbpx
A password will be e-mailed to you.

Honda zaprezentowała prototyp swojego pierwszego electrycznego crossa – CR Electric Proto!

Ekspansja ekologów i kastracja silników spalinowych przez restrykcyjne normy sprawia, że producenci już bardzo poważnie traktują elektryczne motocykle. Mają w końcu one swoją klasę przy MotoGP oraz cały czas pokazują swój potencjał w offroadowych imprezach. Póki co jeszcze nie mają szans zdominować rynku i poważnie zagrozić maszynom z klasycznymi jednostkami napędowymi, ale to już chyba tylko kwestia czasu.

Potwierdza to tylko zaprezentowany przez Hondę prototyp elektrycznej wersji ich crossowego modelu CRF podczas  targów Tokyo Motorcycle Show 2019.

Oto CR Electric Proto :


Póki co wiele szczegółów nie jest znanych, oprócz tego, że chłodzona cieczą elektryczna jednostka napędowa opracowana we współpracy z Mugen Motorsports ma być odpowiednikiem CRF250R. Podobna współpraca do tej pory zaowocowała w dominację Isle of Man TT Zero, a teraz ma pomóc podbić elektryczny segment offroadu. Chodzą słuchy, że prototyp elektrycznej CR-F’y ma wziąć udział w Mistrzostwach Świata Enduro E-Bike’ów podczas Trophee de France E-VTT Enduro w Privas we Francji.

Elektryk od Hondy jeszcze nie ma nazwy, ale spokojnie możemy go nazwać pierwszym CR-E. Wygląda na to, że ma to być crossówka (albo również i endurówka) z prawdziwego zdażenia pracująca na podwoziu przystosowanym z dobrze znanej wszystkim rodziny CR. Zawieszenie Showa, osprzęt Renthal’a i brak sprzęgła – musicie przyznać, że prototyp Hondy CR-E wygląda ciekawie!

KOMENTARZE