fbpx
A password will be e-mailed to you.

W niedzielę 8 kwietnia w Lidzbarku Warmińskim fani off-roadowych szaleństw pokazali, że mają dość zimy i są piekielnie głodni wiosennego ścigania. Ponad 170 zawodników, 10 klas, dwie wymagające trasy, rodzinna atmosfera i liczba kibiców liczona w setkach – tak zapamiętamy pierwszą rundę dobrze znanej serii wyścigowej KTMSKLEP.PL ENDURO RACE! Na trasie Enduro w na początku […]

W niedzielę 8 kwietnia w Lidzbarku Warmińskim fani off-roadowych szaleństw pokazali, że mają dość zimy i są piekielnie głodni wiosennego ścigania. Ponad 170 zawodników, 10 klas, dwie wymagające trasy, rodzinna atmosfera i liczba kibiców liczona w setkach – tak zapamiętamy pierwszą rundę dobrze znanej serii wyścigowej KTMSKLEP.PL ENDURO RACE!

Na trasie Enduro w na początku pierwszego wyścigu nie zabrakło hardkorowej niespodzianki!

Szoferzy startujący w pomarańczowej imprezie KTMSKLEP.PL EDNURO RACE nigdy nie mogą liczyć na nudę. Ekipa Warmińskiego Auto-Moto Klubu nie lubi powtórek i na każdą eliminację przygotowuje zupełnie nowe, niejeżdżone nigdy wcześniej sekcje. Tym razem na oszałamiającą liczbę ponad 170 zawodników czekały strome podjazdy, techniczne elementy w lesie, rzesze kibiców i przepiękna, wiosenna aura z 18 kreskami powyżej zera! Jednym słowem warunki na ściganie – petarda!

Bogata obsada zawodów!

Spośród 10 klas klasycznie podczas KTMSKLEP.PL ENDURO RACE największą popularnością cieszyły się klasy wyścig enduro – Senior 1 Enduro i Senior 2 Enduro. W „es dwójce” do walki na ekstremalnej trasie wystartowało aż 99 riderów! Po dwóch przejazdach najlepszy okazał się Łukasz Kazimierczyk, który rywalizację w obu biegach ukończył kolejno na 2 i 1 miejscu. W Senior 1, gdzie rękawicę podjęło 14 zawodników triumfował reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata SuperEnduro – Grzegorz Kargul. Grzesiek pozamiatał po całości i wynikiem 1-1 zgarnął wszystko.

Największych emocji podczas inauguracji pomarańczowej serii bez wątpienia dostarczyli jednak zawodnicy wyścigu motocrossowego klasy Senior 1. Przy maszynie startowej stanęli m.in. Damian Bykowski i Cezary Lewko. Zawodnicy motocrossowych Mistrzostw Polski cieli się niezwykle ostro, niejednokrotnie dokonując przetasowania na pozycji lidera, jednak finalnie Mistrz Polski MX125 – Czarek Lewko – musiał uznać wyższość ridera klasy MX Open. Damian mocno trzymał gaz w efekcie czego dwukrotnie uprzedził Lewko na linii mety i z rezultatem 1-1 wygrał rywalizację.

Advertisement

Trzecie miejsce przypadło Aleksiejowi Novikow. Po wspaniałym sezonie i zwycięstwie w generalce klasy Senior 2 KTMSKLEP.PL ENDURO RACE 2017, mocno w nową serię wjechał Tomasz Lango. Tomek jak zwykle pokazał się z najlepszej strony. Pewna jazda w obu biegach dała mu zwycięstwo i komplet punktów!

Pierwszy raz quady!

Sporo działo się także w wyścigach klas QUAD, które stanowiły ważną nowość Enduro Race. Spośród ścigających się na torze motocrossowym quadowców numerem jeden w klasie Amator okazał się Jarosław Słodownik. Po świetnym zwycięstwie w pierwszym biegu, w drugim najlepszym okazał się jednak Ryszard Czechowicz, ale ostatecznie wynik 1-2 Słodownika zapewnił mu miejsce na szczycie pudła.
PEŁNE WYNIKI KTMSKLEP.PL ENDURO RACE RD.1 ZNAJDZIESZ

Pierwsza runda najbardziej pomarańczowej serii 2018 przechodzi do historii i zostanie zapamiętana jako niezwykle udany event z dobrą organizacją, świetnymi warunkami do ścigania na różnym szczeblu umiejętności, ale także jako impreza stanowiąca odpowiedź, na realne potrzebny wszystkich amatorów latania po krzakach! Jeśli nie mogłeś w ten weekend być tam z nami, to żałuj! Nie ma co jednak płakać nad rozlanym mlekiem. Druga runda serii zaplanowana jest na 5 sierpnia 2018, tak więc zapisać, zapamiętać i trenować!

KOMENTARZE
Advertisement