fbpx
A password will be e-mailed to you.

Yamaha pokazała na EICMA dwa nowe motocykle z serii MT. Po świetnie przyjętym MT-09 pojawił się mniejszy MT-07 i inspirowany sportem MT-09 Street Rally.

Ciemna strona Japonii – tak promowano nową Yamahę MT-09. Seria „Masters of Torque” (mistrzowie momentu obrotowego) rozrasta się bardzo szybko.

Zobacz: Nowość Yamahy: MT-09, model 2014, nadjedzie po wakacjach [dużo zdjęć]

Właśnie uzupełniły ją dwa modele. Pierwszy z nich to MT-07 niewielki i lekki naked wyposażony w nowy silnik o pojemności 689 ccm, zaprojektowany tak, by generował maksymalny moment obrotowy niemal liniowo, co ma zapewnić niesamowite przyspieszenie. Jednostka generuje 74,8 KM mocy przy 9000 obr./min., a maksymalny moment obrotowy to 68 Nm już przy 6000 obr./min.

Z wyglądu nowy MT-07 przypomina swego większego poprzednika. Sprawia wrażenie jakby cała masa skupiała się w przedniej części motocykla, co nadaje mu agresywny wygląd. Producent zapewnia, że maszyna jest oszczędna i niedroga w eksploatacji, będzie zaś dostarczać mocnych wrażeń w dżungli wielkiego miasta.

Fot. Yamaha

Yamaha MT-09 Street Rally to właściwie ten sam MT-09 tylko ubrany w inny kostium, zainspirowany motocyklami supermoto. Na zdjęciach i na filmie promuje go Valentino Rossi.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów