fbpx
A password will be e-mailed to you.

Targi organizowane w Mediolanie to najgorętsze motocyklowe nowości i najpiękniejsze, włoskie hostessy. W takim miejscu nie mogło zabraknąć przedstawicieli redakcji ?Świata Motocykli?…

Na obszerną relację i zagłębianie się w specyfikacje techniczne nowych maszyn przyjdzie jeszcze czas. Teraz spieszymy ze streszczeniem tego, co zobaczyliśmy i podsumowaniem najważniejszych informacji. Impreza rozpoczęła się tradycyjnie, od prezentacji Ducati, na której tym razem zobaczyliśmy m.in. poważnie odświeżony model Multistrada i nowe, imponujące Panigale 1299. Jeszcze tego samego wieczoru popędziliśmy w drugi koniec miasta, gdzie swój pokaz zorganizowała Yamaha. Obejrzeliśmy kilka ciekawych maszyn (w tym turystyczną MT-09 Tracer), lecz prawdziwą gwiazdą wieczoru była zupełnie nowa R1, obok której na scenie pojawił się sam Valentino Rossi.

Kolejny dzień obfitował w taką ilość prezentacji, że chcąc zdążyć na wszystkie, musieliśmy dosłownie biegać pomiędzy halami wystawowymi. Na początek BMW i solidnie odświeżony model F 800R oraz zupełna nowość w postaci S 1000XR (konkurencja dla Ducati Multistrady). Jeszcze przed zakończeniem pokazu BMW, rozpoczęła się konferencja Hondy. Nie zdradzono zbyt wiele, lecz wszystko wskazuje na to, że niebawem do oferty Japończyków powróci kultowy model Africa Twin. Zaprezentowano również ekscytujący prototyp o skomplikowanej nazwie RC213V-S. Jest to maszyna z MotoGP doposażona w podstawowe elementy niezbędne do poruszania się po drogach publicznych. Plotki mówią, że trzeba się przygotować na cenę w okolicach 600 tys. zł. Wreszcie zobaczyliśmy także długo oczekiwane Kawasaki H2, któremu z mocy na poziomie 300 KM w torowej wersji H2R, pozostało „jedynie” 200 KM.

fot. Piotr Baryła

KTM wzbogacił swoją ofertę o model Adventure 1050, stanowiący słabszą i tańszą alternatywę dla Adventure 1190. Aprilia z kolei ostro walczy w kategorii supersportów i chwali się nową RSV4 RR. Na stoisku MV Agusta wrażenie zrobiła na nas nowa Stradale 800, czyli turystyczna wariacja modelu Rivale. Ciekawa prezentacja czekała na nas także na stoisku Husqvarny, gdzie pokazano zbudowany na bazie KTMa, drogowy model 701 Supermoto oraz dwa oryginalne pojazdy koncepcyjne – 01 Vatpilen i 401 Svartpilen.

Advertisement

fot. Piotr Baryła

Jesteśmy w trakcie obrabiania przygotowanych na targach materiałów video i montowania krótkiego filmu, który już niebawem zobaczycie na naszej stronie. Lada chwila zabierzemy się również za testowanie tych wszystkich nowości… Nie możemy się już doczekać!

KOMENTARZE