fbpx
A password will be e-mailed to you.

?Prawka? dla motocyklistów będą, tylko po poprawce – uspokaja Ministerstwo Infrastruktury.

Po wykryciu luki w przepisach, która powstała po uchwaleniu przez poprzedni Sejm nowej ustawy o kierujących pojazdami, a która mogłaby spowodować zatrzymanie egzaminów na prawo jazdy dla motocyklistów, Ministerstwo Infrastruktury zapewnia, że gdy tylko zbierze się parlament, niezwłocznie przedstawi nowym posłom propozycję poprawki.

Problem powstał na styku starych i nowych przepisów. Uchwalona w styczniu tego roku ustawa o kierujących wprowadza nowe kategorie uprawnień dla kierujących jednośladami. Określa też wiek osób, które mogą o nie się ubiegać. Ta część przepisów wejdzie w życie dopiero w styczniu 2013 roku. Tymczasem już w lutym przyszłego roku przestaną obowiązywać regulujące tę sprawę dotąd przepisy kodeksu drogowego. W efekcie przez niemal rok brakowałoby podstawy prawnej do określenia, kto może przystąpić do egzaminu.

Ministerstwo Infrastruktury, które przygotowało projekt ustawy o kierujących pojazdami, usprawiedliwia się, że błąd nie powstał na etapie przygotowań i że w toku prac sejmowych wniesiono do niego ok. 200 zmian. Należy to rozumieć jako nieoficjalne wskazanie palcem na winnego – Sejm.

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, jeszcze nie zostało ostatecznie przesądzone, w jaki sposób błąd zostanie naprawiony. Ministerstwo Infrastruktury zapowiada, że przygotuje projekt odpowiedniej poprawki do ustawy i gdy tylko zbierze się Sejm, posłowie będą mogli poprawić wadliwe prawo tak, żeby nie było przerwy w egzaminowaniu chętnych do zdobycia uprawnień do jazdy motocyklami czy motorowerami.

Jacek Pieśniewski

ZOBACZ TAKŻE:


REKLAMAREKLAMA


Uwaga zmiany dla kierowców!

Pierwsze polskie prawo jazdy

Skoda Octavia – ogłoszenia

KOMENTARZE

REKLAMA