fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zawodnicy i kibice supermoto uwielbiają Autodrom Słomczyn. Nic dziwnego, obiekt jest znakomicie przygotowany i gwarantuje niezapomniane wrażenia. W miniony weekend odbyły się tam 4. Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto oraz 5. Runda Mistrzostw Litwy Supermoto. A już za miesiąc, w niedzielę 28 sierpnia, ponownie zapraszamy do Słomczyna – na 5 rundę MOYA Mistrzostw Polski i Pucharu Polski!

Na zorganizowane 24 lipca zawody w Słomczynie stawiły się licznie nie tylko polskie ekipy, ale też bardzo wielu zawodników z krajów bałtyckich, głównie Litwinów i Estończyków. Czwartej rundzie Mistrzostw i Pucharu Polski Supermoto towarzyszyła bowiem piąta runda Mistrzostw Litwy. Sobotnim treningom wolnym towarzyszyły niestety ulewne deszcze, nawałnica pozrywała namioty wielu zawodnikom. W niedzielę pogoda była dużo bardziej łaskawa, a oba emocjonujące wyścigi były bardzo równe. Klasą samą dla siebie byli dwaj Estończycy startujący w mistrzostwach świata: Patrick Pals i Eero Madisson, którzy odjechali reszcie stawki i walczyli łokieć w łokieć na każdym metrze toru. Ostatecznie lepszy okazał się Pals. Za nimi jechała czołówka Polaków, z której najlepszy okazał się aktualny lider tabeli Mistrzostw Polski, Michał Pawlik. Dodatkową atrakcją dla publiczności były wyścigi quadów. Wchodzące bokiem w zakręty czterokołowce zapewniły niesamowite widowisko. Czołówka tabeli Mistrzostw Polski i Pucharu Polski aktualnie przedstawia się następująco:

Advertisement
  1. Michał Pawlik – LKT Wyczół Gościeradz – Yamaha
  2. Wojciech Mańczak – AK Wielkopolski – KTM
  3. Gediminas Jomantas – Litwa – Husqvarna

28 sierpnia – kolejna runda w Słomczynie

A już za miesiąc, w ostatnią niedzielę sierpnia, ponownie zapraszamy do Słomczyna. Odbędzie się tam piąta runda MOYA Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. To świetna, widowiskowa  impreza dla całej rodziny! Wstęp wolny!Jak dojechać? Bardzo łatwo. Autodrom Słomczyn położony jest na południe od Warszawy, przy trasie nr 50, między Grójcem a Chynowem. 

 

KOMENTARZE

Advertisement