fbpx
A password will be e-mailed to you.

Dunlop Europe zakończył właśnie testy najnowszej opony motocyklowej klasy Sport Touring – RoadSmart III. Intensywne prace inżynierów pozwoliły stworzyć oponę o wysokich osiągach i długich przebiegach. Opona RoadSmart III to kolejna generacja opon motocyklowych z linii RoadSmart. Od poprzedniczek różni ją przede wszystkim połączenie odpornej na zużycie mieszanki oraz unikatowej technologii bieżnika iGT (ang. Interconnecting […]

Dunlop Europe zakończył właśnie testy najnowszej opony motocyklowej klasy Sport Touring – RoadSmart III. Intensywne prace inżynierów pozwoliły stworzyć oponę o wysokich osiągach i długich przebiegach.

Opona RoadSmart III to kolejna generacja opon motocyklowych z linii RoadSmart. Od poprzedniczek różni ją przede wszystkim połączenie odpornej na zużycie mieszanki oraz unikatowej technologii bieżnika iGT (ang. Interconnecting Groove Tread). To pierwsza tego typu konstrukcja marki Dunlop i jednocześnie pierwszy wzór opracowany przez Studio Zaawansowanych Projektów, należące do Dunlop Europe.

RoadSmart III zaprojektowano specjalnie z myślą o potrzebach europejskich motocyklistów, którzy nierzadko poruszają się w bardzo skrajnych warunkach. Technologia iGT podnosi osiągi opony na mokrej nawierzchni, natomiast innowacyjna konstrukcja bieżnika zapewnia wyższą trwałość i równomierne zużycie przez cały okres eksploatacji.

”Aby osiągnąć nasz cel, jakim było stworzenie wyjątkowej opony w swojej kategorii

dla europejskich motocyklistów, wypróbowaliśmy ponad 200 różnych mieszanek i rozwiązań konstrukcyjnych. Trwający ponad 31 miesięcy intensywny program testów obejmował nowe materiały, koncepcje bieżnika i rozwój zaawansowanych mieszanek, które złożyły się na ostateczną specyfikację opony„ – podsumował program testów RoadSmart III Andy Marfleet, menedżer marketingu Dunlop Europe Moto.

Opona Dunlop RoadSmart III trafi do sprzedaży w styczniu 2016 r. W skład tej linii opon wejdzie 18 rozmiarów i specyfikacji – oponę będzie można montować zarówno

w motocyklach sportowych i turystycznych o dużych pojemnościach silnika, jak i w najnowszej generacji motocykli średniej wielkości.

Więcej informacji o Dunlop Europe można znaleźć na stronie www.dunlop.eu.

KOMENTARZE