fbpx

Badania prowadzone przez markę Dunlop wykazały, że europejscy posiadacze motocykli turystycznych i cruiserów w stylu amerykańskim oczekują większej przyczepności w zakrętach i lepszego prowadzenia bez kompromisów w zakresie przebiegów.

Aby sprostać ich wymaganiom, Dunlop zaprojektował nową oponę American Elite, wyposażoną w unikalną technologię Multi-Tread™. Zapewnia ona doskonałe połączenie wytrzymałej mieszanki w środkowej części z substancjami zapewniającymi podwyższoną przyczepność boczną w części barkowej opony tylnej.


REKLAMA

American Elite jest dostępna u dealerów opon motocyklowych Dunlop w całej Europie, w dziewięciu rozmiarach na przód i trzynastu na tył. Ogumienie pasuje do szerokiej gamy motocykli turystycznych m.in. takich producentów jak Harley Davidson, Victory czy Indian.

Wersja z białą ścianą boczną w stylu amerykańskim

Właściciele motocykli turystycznych typu amerykańskiego mogą dobrać kolor ściany bocznej, który najlepiej pasuje do ich maszyn. Szereg rozmiarów nowej opony jest bowiem dostępnych z całkowitą lub częściową białą ścianą boczną w klasycznym amerykańskim stylu.

Andy Marfleet, dyrektor marketingu Dunlop Moto Europa wyjaśnił powody zastosowania przez Dunlop technologii MultiTread: „Opracowane przez nas rozwiązanie spotkało się z pozytywnym przyjęciem na europejskim rynku opon torowych i drogowych. Co więcej, pomogło produktom takim jak RoadSmart III wyznaczyć nowe standardy trwałości i osiągów. Stosując podobną technologię w ogumieniu przeznaczonym dla modeli bardziej zindywidualizowanych, a konkretnie dla motocykli typu amerykańskiego, możemy zaoferować podwyższoną trwałość, większy kąt nachylenia, lepszą stabilność, większą przyczepności na mokrej nawierzchni, bardziej neutralną charakterystykę prowadzenia i lepszy komfort”.

 

– Zaprojektowana, by sprostać nowym standardom w dziedzinie trakcji, przebiegów i komfortu kierowców motocykli turystycznych takich jak Harley Davidson® serii FL

– Technologia MultiTread zapewnia długie przebiegi i doskonałą przyczepność

– Opcja z białą ścianą boczną nawiązuje do typowej amerykańskiej stylistyki

KOMENTARZE


REKLAMA

Polecane artykuły
Motocykl został przyłapany podczas testów. Wygląda na to, że w…
Rea ponownie dwa razy na podium. Czy ktoś jeste w…