fbpx
A password will be e-mailed to you.

Carlin Dunne na Ducati Multistrada 1200 S wygrał tegoroczny Pikes Peak International Hill Climb, zwany wyścigiem do chmur, ustanawiając nowy rekord trasy dla motocykli.

Obaj zawodnicy Spider Grips/Ducati, Dunne i sześciokrotny zwycięzca wyścigu Greg Tracy, pokonali po raz pierwszy w 90-letniej historii imprezy barierę 10 minut na motocyklu.

Dunne przejechał linię mety w rekordowym czasie 9:52.819, bijąc poprzedni rekord 11:11.32. Tracy zajął drugie miejsce z czasem 9:58.262.

W Pikes Peak International Hill Climb chodzi o to, by jak najszybciej wjechać na najczęściej odwiedzany szczyt w Ameryce, położony w Górach Skalistych 16 kilometrów na zachód od Colorado Springs. Wyścig rozgrywany jest od 1916 r.

Start odbywa się na wysokości 2862 m n.p.m. Różnica poziomów wynosi 1400 m na dystansie 20 km. Na trasie trzeba pokonać 156 zakrętów.