fbpx
A password will be e-mailed to you.

Wiemy już, że Lorenzo podpisał dwuletni kontrakt z marką. Kto jednak zostanie w fabrycznym teamie Ducati obok Jorge?

Spekulacji jest sporo. Swego czasu mówiło się o przejściu Andrea Iannone do Suzuki jednak najwyraźniej nie jest to jeszcze nic pewnego. Poza tym sam początek sezonu w wykonaniu Iannone był, powiedzmy sobie szczerze, nie najlepszy. Szczególne kontrowersje wywołało wywiezienie Dovizioso z toru kiedy ten ostatni jechał po drugie miejsce podium.

Okazuje się jednak, że Ducati jeszcze nie zdecydowało. Jak podkreśla Paolo Ciabatti z oboma zawodnikami już rozmawiano i wiadomo, że w zespole obok Lorenzo pozostało tylko jedno miejsce, ale żadne wiążące decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

Ducati zatrudniło Lorenzo bo chce mieć mocny team, który będzie w stanie wygrywać. Kto zatem według nich będzie mógł zapewnić marce upragniony tytuł?

”Nie zdecydowaliśmy jeszcze. Przede wszystkim chcieliśmy jak najszybciej zapewnić sobie umowę z Lorenzo. Teraz poczekamy i dopiero zdecydujemy, który Iannone czy Dovizioso zostanie. Obaj są wyjątkowi i nie będzie to łatwy wybór. Jednocześnie nie wydaje mi się by niepewność tego czy zostaną w teamie czy nie miała wpływ na ich jazdę. Rozmawialiśmy też z Lorenzo czy ma jakieś preferencje co do tego, który z nich ma zostać, ale Jorge jest wszytko jedno, który z nich zostanie jego team partnerem.„

Wiedzieliśmy, że chcemy podpisać umowę z topowym kierowcą, który pozwoli nam myśleć o tytule. Tegoroczny motocykl jest bardzo konkurencyjny i pozwolił nam osiągnąć porozumienie (z Jorge Lorenzo – red.). To, że mamy taki motocykl i pokazaliśmy jego możliwości było kluczowe dla tego porozumienia. Nie było trudno przekonać Jorge„ – mówił Paolo Ciabatti.

KOMENTARZE