fbpx
A password will be e-mailed to you.

Do słynnych targów EICMA zostało coraz mniej czasu, a Ducati ostro pracuje, by przygotować swoje nowe modele na koniec listopada. Teraz do sieci trafiły pierwsze zdjęcia modelu Streetfighter V2, choć nie są to przecieki prosto od producenta, a fotografie z pierwszych testów.

Pierwsze wzmianki o tym, że Ducati stworzy model Streetfighter V2 pojawiły się już w zeszłym roku. Teraz wiele wskazuje na to, że maszyna wejdzie na rynek lada moment, a testy są już na ostatniej prostej. Dziennikarze GPOne.com przyłapali bowiem nowy jednoślad na ulicznych próbach.

Streetfighter V2 będzie mniejszym bratem kultowego już Streetfightera V4. Nowy model ma wykorzystywać dwucylindrowy silnik Superquadro o pojemności 955 cm3, który obecnie znaleźć można w modelu Panigale V2. Jednostka napędowa powinna wytwarzać moc w okolicy 155 KM. Można spodziewać się, że wizualnie V2 będzie bardzo podobne do V4. 

Na fotografii widać też jednak maszynę Multistrada V4, która ma pojawić się w wersji Pikes Peak – bardziej sportowej odmianie podstawowego modelu. Wypuszczając nową wersję Multistrady, Ducati będzie chciało uczcić swoje sukcesy w słynnej imprezie zwanej „wyścigiem do chmur”. Tym bardziej, że organizatorzy zmagań zapowiedzieli, że motocykle nie wrócą już na górę w południowej części Gór Skalistych.

Oba modele powinny zostać zaprezentowane podczas słynnych targów EICMA, które odbędą się na koniec listopada.

KOMENTARZE