fbpx
A password will be e-mailed to you.

Nowy Ducati Scrambler zostanie oficjalnie zaprezentowany na targach Intermot w Kolonii 30 września. A teraz trwa kampania mająca rozbudzić zainteresowanie tym motocyklem.

Najpierw tajemnicę Scramblera ujawniono pracownikom Ducati w Borgo Panigale. Później urządzono pokaz podczas World Ducati Week. Uczestnicy imprezy na torze Misano wchodzili do kontenera, w którym urządzono ekspozycję. Nie mogli mieć ze sobą żadnych urządzeń do rejestracji obrazu. Popatrzeć tak, sfotografować nie.

Wieczorem urządzono Scrambler Party. Podczas imprezy rozdawano wszystkim wąsy. To nawiązanie do reklam Scramblera z lat 60. XX wieku. Nowy Ducati Scrambler jest bowiem spadkobiercą tamtego modelu z czasów młodzieżowej rewolty i festiwalu Woodstock, początkowo, w roku 1962, skierowanego tylko na rynek amerykański. We Włoszech zaczęto go sprzedawać w 1968 r.

A dlaczego wąsy? Gdy pojawił się tamten, dziś już zabytkowy Scrambler, ktoś w Ducati wpadł na pomysł, żeby reklamowali go pracownicy firmy. Wybrano dwoje – Franco i Elvirę. On był kierowcą testowym, a ona – piękna jak profesjonalna modelka – pracowała w administracji. Ich zdjęcia na Scramblerze wykorzystano w kampanii reklamowej. Franco – zgodnie z ówczesną modą – nosił wąsy.

Teraz oboje zostali bohaterami trzyodcinkowej serii plastelinowych animacji.

Advertisement

Współczesny Ducati Scrambler nie jest repliką swego poprzednika, lecz raczej jego reinterpretacją, całkowicie nowoczesnym motocyklem. Na razie Ducati trzyma szczegóły techniczne w ścisłej tajemnicy, lecz internetowe plotki głoszą, że będzie napędzany silnikiem Monstera 796.

KOMENTARZE

Advertisement