fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ducati zaprezentowało już oficjalnie nowego Monstera 821, który sytuuje się gdzieś pośrodku między najmocniejszym ?potworem? 1200, a jego mniejszymi braćmi.

Ducati Monster 1200 został zaprezentowany jesienią na targach EICMA w Mediolanie. Teraz firma z Borgo Panigale idzie za ciosem i przedstawia średniego Monstera ze znanym z innych modeli i cenionym silnikiem 821 Testastretta 11°. Skoro zaczęliśmy od silnika, to dopowiedzmy, że kryje on w sobie 112 koni i dysponuje momentem obrotowym 89,3 Nm.


REKLAMA

Zobacz także: Ducati Monster 1200/1200 S | Najpotężniejszy potwór

Nowy Monster minimalistyczną stylistyką przypomina większego brata. Został stworzony zgodnie z dewizą: mniej znaczy więcej, która już od ponad 20 lat przyświeca projektantom tej serii motocykli Ducati.

Niech was jednak ten minimalizm nie zmyli. Ducati Monster 821 został wyposażony w najnowsze technologie stosowane przez producenta: 8-poziomowy system kontroli trakcji, 3-poziomowy ABS i system ride-by-wire, który działa w trzech trybach przełączanych przyciskiem na kierownicy. Monser 821 ma wiele udogodnień sprzyjających wygodzie motocyklisty, m.in. możliwość regulowania wysokości siedzenia. Ducati podkreśla w komunikacie prasowym, że intencją projektantów była jak największa integracja kierowcy z motocyklem.


REKLAMAREKLAMA


Ducati Monster 821 pojawi się w salonach już w lipcu. Będzie także dostępny w wersji o mocy ograniczonej do 35 kW, czyli dla posiadaczy prawa jazdy kat. A2.

KOMENTARZE


REKLAMA