Villa d’Este w Cernobbio nad Jeziorem Como i odbywający się tam co roku Concorso d’Eleganza to miejsce i wydarzenie, których znaczenie dla świata designu. Zdobyta tu nagroda to gwarancja najlepszego stylu. I w tym roku z taką nagrodą wyjechało stąd Ducati Hypermotard 950 Concept.

Ducati zwyciężyło w kategorii „motocykle koncepcyjne: nowe projekty producentów i niezależnych twórców”. To już druga po Red Dot Award (dla Diavela 1260) nagroda zdobyta ostatnio przez Ducati. A trzeba przypomnieć, że Concorso d’Elleganza są organizowane od 1929 roku!


REKLAMA

Miejskie Graffiti

W projekcie Hypermotard 950 Concept, przygotowanym przez Centro Stile Ducati, dzięki wyjątkowym proporcjom i kompaktowemu reflektorowi LED uwydatniony został lekki i agresywny charakter maszyny. Emanuje z niego podwójna osobowość: z jednej strony motocykla wyczynowego, z drugiej – ulicznego wojownika. Pierwszą podkreślają techniczne detale, inspirowane rozwiązaniami z MotoGP, drugą – grafika inspirowana miejskimi graffiti.

Ducati Hypermotard 950 Concept

Głos jury Concorso d’Elleganza potwierdził też werdykt użytkowników mediów społecznościowych. W ciągu kilku godzin prototyp Ducati zdobył tysiące lajków na firmowym Instagramie i Facebooku.

„Jestem zachwycony, że odnieśliśmy sukces dzięki koncepcyjnemu motocyklowy wystawionemu w konkursie” – przyznał Andrea Ferraresi, szef Centro Stile Ducati. „Takie projekty są bardzo przydatne, by zaprezentować nowe elementy – jak w tym przypadku elementy graficzne – i by przekonać się, jaki oddźwięk wywołają. Tym bardziej cieszy nas odzew, jaki Hypermotard sprowokował w mediach społecznościowych. Bo styl to dla naszej firmy jedna z podstawowych wartości” – przyznał. Czy to zatem jakaś sugestia?

Ducati Hypermotard 950 Concept

KOMENTARZE

Polecane artykuły
Nie są najszybsze na trasie, nie pokonują trudności terenowych z…
Honda wybrała doskonałą okazję, by uczcić debiut swojego pierwszego motocykla…