fbpx
A password will be e-mailed to you.

Villa d’Este w Cernobbio nad Jeziorem Como i odbywający się tam co roku Concorso d’Eleganza to miejsce i wydarzenie, których znaczenie dla świata designu. Zdobyta tu nagroda to gwarancja najlepszego stylu. I w tym roku z taką nagrodą wyjechało stąd Ducati Hypermotard 950 Concept.

Ducati zwyciężyło w kategorii „motocykle koncepcyjne: nowe projekty producentów i niezależnych twórców”. To już druga po Red Dot Award (dla Diavela 1260) nagroda zdobyta ostatnio przez Ducati. A trzeba przypomnieć, że Concorso d’Elleganza są organizowane od 1929 roku!

Advertisement

Miejskie Graffiti

W projekcie Hypermotard 950 Concept, przygotowanym przez Centro Stile Ducati, dzięki wyjątkowym proporcjom i kompaktowemu reflektorowi LED uwydatniony został lekki i agresywny charakter maszyny. Emanuje z niego podwójna osobowość: z jednej strony motocykla wyczynowego, z drugiej – ulicznego wojownika. Pierwszą podkreślają techniczne detale, inspirowane rozwiązaniami z MotoGP, drugą – grafika inspirowana miejskimi graffiti.

Ducati Hypermotard 950 Concept

Głos jury Concorso d’Elleganza potwierdził też werdykt użytkowników mediów społecznościowych. W ciągu kilku godzin prototyp Ducati zdobył tysiące lajków na firmowym Instagramie i Facebooku.

Advertisement

„Jestem zachwycony, że odnieśliśmy sukces dzięki koncepcyjnemu motocyklowy wystawionemu w konkursie” – przyznał Andrea Ferraresi, szef Centro Stile Ducati. „Takie projekty są bardzo przydatne, by zaprezentować nowe elementy – jak w tym przypadku elementy graficzne – i by przekonać się, jaki oddźwięk wywołają. Tym bardziej cieszy nas odzew, jaki Hypermotard sprowokował w mediach społecznościowych. Bo styl to dla naszej firmy jedna z podstawowych wartości” – przyznał. Czy to zatem jakaś sugestia?

KOMENTARZE