fbpx
A password will be e-mailed to you.

To nie pierwszy Ducati oznaczony nazwiskiem słynnego brazylijskiego kierowcy Formuły 1 Ayrtona Senny. Podobnie jak model 916 Senna – zostanie wyprodukowany w limitowanej serii.

Właściciele Ducati, bracia Castiglioni przyjaźnili się z Ayrtonem Senną. Wspólnie wpadli na pomysł wyprodukowania limitowanej serii motocykli Ducati 916. Część dochodu z ich sprzedaży przeznaczono na fundację Senny, która zajmowała się edukacją uzdolnionych dzieci z ubogich brazylijskich rodzin.

916 Senna odróżniał się przede wszystkim grafitowym lakierem (kolor wybrał sam Ayrton Senna w 1994 r. na kilka tygodni przed tragiczną śmiercią na torze Imola), czerwonymi felgami i sporym napisem Senna na owiewce. Gdy motocykl zaprezentowano w 1995 r., był on już symbolem pamięci o legendarnym kierowcy.

Zobacz także: Legendarny Ducati 916

Dwie kolejne serie Ducati 916 Senna wyprodukowano w latach 1997 i 1998. Wszystkie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem klientów i, jak informuje Ducati, trafiły przede wszystkim do kolekcjonerów.

Również Ducati 1199 Panigale Senna powstał za zgodą Fundacji Ayrtona Senny i podobnie jak w przypadku poprzedników część dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona na cele charytatywne i edukacyjne Fundacji.

Powstanie tylko 161 numerowanych egzemplarzy oznaczonych nazwiskiem Senny. Oprócz charakterystycznego malowania zostaną wyposażone w wyścigowe wydechy. Numer zostanie wybity na górnym zacisku widelca. Produkcję tych wyjątkowych motocykli zaplanowano na czerwiec przyszłego roku. Będą sprzedawane tylko w Brazylii.

Przy okazji przypominamy, że druga część artykułu o Ducati 916 ukaże się w numerze 1/2014; w kioskach już 13 grudnia.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów