fbpx
A password will be e-mailed to you.

Już po raz drugi Fundacja Jednym Śladem organizuje akcję ?Świeć przykładem nocą?. Odblaskowa parada motocyklowa, wystartuje w piątek, 9 maja o godzinie 21.30 przy dworcu kolejowym Warszawa Stadion.

”Świeć przykładem nocą„ to akcja skierowana nie tylko do motocyklistów i kierowców jednośladów. Jednak szybki wzrost ich liczby na polskich drogach nie przyczynia się do tego, by w równie szybkim tempie podnosił się poziom wiedzy kierowców jednośladów na temat bezpiecznych zachowań i możliwości ograniczenia ryzyka wypadków. Dla niechronionych użytkowników dróg zastosowanie odblasków jest kluczowym elementem pozwalającym zwiększyć bezpieczeństwo i zredukować zagrożenia, bowiem na drodze osoba w ciemnym ubraniu jest widoczna w świetle reflektorów samochodów z odległości jedynie 20 m. Osoba używająca odblasków – z 250-300 m.

Odpowiednia odzież ochronna, protektory w kurtce i spodniach czy kombinezonie, materiały dostosowane do warunków pogodowych i dopasowany kask zwiększają bezpieczeństwo motocyklisty na drodze. Odblaski mogą także mogą uratować życie. Tymczasem wśród części kierowców jednośladów panuje przekonanie, że jazda w odblaskach kłoci się z motocyklowym stylem bycia. Akcja ma zmieniać to nastawienie. Jej partnerem jest Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie, organizator akcji ”Załóż Odblask„.

KOMENTARZE