fbpx
A password will be e-mailed to you.
Motocykliści lubelskiego zespołu motocyklowego Bogdanka PTR Honda wystartują w najbliższy weekend w ósmej rundzie MŚ World Supersport w czeskim Brnie. Dla Pawła Szkopka będzie to start przed własną publicznością.

Wyścigi MŚ World Supersport w czeskim Brnie od lat uznawane są za domowe zmagania Bogdanki, której barwy w klasie Supersport reprezentuje w tym roku aż trzech zawodników.


REKLAMA

Brytyjczyk Sam Lowes zajmuje świetne, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej po dwóch zwycięstwach i łącznie czterech finiszach na podium w pierwszych siedmiu wyścigach. 22-latek bardzo lubi tor w Brnie, gdzie w najbliższy weekend zamierza walczyć o kolejny finisz w czołówce i zmniejszenie zaledwie 16-punktowej straty do prowadzącego w tabeli Turka, Kenana Sofuoglu.

– Wygraliśmy ostatni wyścig w Aragonii, ale nadal musimy ciężko pracować – mówi Lowes. – Brno to tor który lubię i wiem, że stać mnie tam na dobry wynik. Wyścigi są tutaj zawsze bardzo zacięte, dlatego tor ten lubią nie tylko zawodnicy, ale także kibice.

Debiutujący w MŚ, pochodzący z RPA Mathew Scholtz, w tym roku ma przed sobą trudne zadanie i sporo nauki, jednak doskonale zna tor w Brnie, na którym wygrywał także w przeszłości. Po trudnym początku sezonu, Scholtz liczy więc na dobry wynik w niedzielnym wyścigu.

Paweł Szkopek, jedyny Polak w MŚ, wrócił już do formy po kontuzji nogi z początku roku i przed własnymi kibicami zamierza w niedzielę walczyć o swój najlepszy rezultat w tym sezonie. Ośmiokrotny mistrz Polski jest zdeterminowany, aby ukończyć zmagania na jak najwyższym miejscu.


REKLAMAREKLAMA


– Czuję się dobrze i pewnie – powiedział Paweł Szkopek. – Po powrocie po kontuzji i rundzie w Aragonii wiem, że noga nie jest już problemem. Brno to domowy wyścig zarówno dla mnie, jak i dla Bogdanki, dlatego dam z siebie wszystko, aby wywalczyć dobry wynik przed polskimi kibicami.

Niedzielny wyścig rozpocznie się o godzinie 13:30. Relacja na żywo w Eurosporcie 2.

Więcej o zespole Bogdanka PTR Honda pod adresem www.bogdankaracing.com i na portalach społecznościowych (Facebook: profile Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing; Twitter: BogdankaPTR.

KOMENTARZE


REKLAMA