fbpx
A password will be e-mailed to you.

Odliczanie do dwóch rund Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie – Diverse NIGHT of the JUMPs weszło w decydująca fazę. Do zawodów pozostały cztery dni, a my już dziś zdradzamy jakie niespodzianki dla widzów przygotowali organizatorzy.

Zdecydowanie największą z nich będzie obecność w Tauron Arenie Kraków zwycięzcy Rajdu Dakar – Rafała Sonika! Jest niemal pewne, że Krakowianin przyjedzie na spotkanie z kibicami swoim quadem, ale pozostałe szczegóły jego obecności są owiane tajemnicą. Rafał nie będzie oczywiście rywalizował z elitą, która zjedzie pod Wawel, ale dość tajemniczo zaznacza, że quad również nadaje się do powietrznych ewolucji ”Razem z organizatorami przygotowaliśmy pewną niespodziankę.„ – zapewnia SuperSonik.


REKLAMA

To nie jedyna okazja, kiedy widzowie będą mogli zobaczyć quady. Patryk i Maciej Siekaj przygotowują specjalny pokaz freestyle’u na quadach. Pochodzący z Pomorza zawodnicy są jednymi z niewielu na świecie, którzy skaczą z rampy na ATV. Choć są cięższe i trudniejsze w manewrowaniu od motocykli crossowych, bracia Siekaj udowadniają, że quady też mogą latać i to w bardzo widowiskowym stylu!

Podczas obu rund nie zabraknie też występu najmłodszych adeptów motocrossu. Zawodnicy znad morza zmierzą się z zawodnikami gospodarzy. Riderzy w wieku od 4 do 10 lat, wśród których nie zabraknie zwycięzców Master Kids oraz uczestników Mistrzostw Polski w Motocrossie, powalczą w widowiskowym wyścigu. Pomimo młodego wieku zawodników, gwarantujemy, że gazu na pewno nie odpuszczą i tym samym emocji na pewno nie zabraknie!

To wszystko będzie wspaniałym dodatkiem do ”dania głównego„, czyli III i IV rundy Mistrzostw Świata FMX. W ramach tych rozgrywek zobaczymy kwalifikacje do konkursu Freestyle, w których wystartuje 12 zawodników, konkurs skoku wzwyż na motocyklu – Maxxis Highest Air, konkurs Race&Style (połączenie wyścigu Supercross’owego z wykonywaniem tricków), a wreszcie finał, w którym weźmie udział najlepsza szóstka wyłoniona podczas kwalifikacji.

Przed rozpoczęciem zawodów każdy chętny będzie mógł spotkać się ”oko w oko„ z zawodnikami podczas Pit Party (początek 1,5 godziny przed ceremonią otwarcia zawodów) oraz na specjalnym stoisku zakupić ubrania z najnowszej kolekcji Diverse.

To już ostatnia szansa, aby zakupić bilety na piątkową rundę Diverse NIGHT of the JUMPs!! Jeśli jeszcze ich nie macie, spieszcie się, aby nie przeoczyć najbardziej ekstremalnego rozpoczęcia wiosny w kraju! Bilety do nabycia w Salonach EMPIK oraz na stronie.

Lista startowa Diverse NIGHT of the JUMPs 20-21.03.2015 Tauron Kraków Arena:

1. Maikel Melero – Hiszpania

2. David Rinaldo – Francja

3. Rob Adelberg – Australia

4. Libor Podmol – Czechy

5. James Carter – USA

6. Luc Ackermann – Niemcy

7. Hannes Ackermann- Niemcy

8. Jose Miralles- Hiszpania

9. Brice Izzo – Francja

10. Petr Pilat – Czechy

11. Remi Bizouard – Francja

12. Marcin Łukaszczyk – Polska

13. Massimo Bianconcini – Włochy

Harmonogram

Piątek 20 marca 2015

18:00 Drzwi otwarte

18:30 Pit Party – spotkanie z zawodnikami, wywiady, konkursy etc.

20:00 Uroczyste otwarcie zawodów

20:15 Prezentacja zawodników


REKLAMAREKLAMA


20:30 Kwalifikacje – 12 zawodników

21:15 Life Proof Race&Style – wyścigi łączące Supercross z trickami FMX

21:30 Przerwa

22:00 Maxxis Highest Air – skoki wzwyż na motocyklu

22:20 Finał

22:45 Atrakcja Specjalna – niespodzianka

22:55 Ceremonia wręczenia nagród

23:00 Sesja autografów

23:30 Zakończenie

Sobota 21 marca 2015

17:00 Drzwi otwarte

17:30 Pit Party – spotkanie z zawodnikami, wywiady, konkursy etc.

19:00 Uroczyste otwarcie zawodów

19:15 Prezentacja zawodników

19:30 Kwalifikacje – 12 zawodników

20:15 Life Proof Race&Style – wyścigi łączące Supercross z trickami FMX

20:30 Przerwa

21:00 Maxxis Highest Air – skoki wzwyż na motocyklu

21:20 Finał

21:45 Atrakcja Specjalna – niespodzianka

21:55 Ceremonia wręczenia nagród

22:00 Sesja autografów

22:30 Zakończenie

23:00 After Party – Klub Forty Kleparz

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs

KOMENTARZE

REKLAMA