fbpx
A password will be e-mailed to you.

Nie mają szczęście zawodnicy MotoGP uczestniczący w testach na malezyjskim torze Sepang, ich testowe plany znów krzyżuje pogoda.

W odróżnieniu do pierwszej wizyty na torze Sepang z początku miesiąca, którą znajdziecie klikając tu, tym razem pogoda nie ułatwia pracy zawodnikom. Pierwszego dnia testów deszcz spadł wczesnym popołudniem, dziś ulewa „zamknęła” tor już w południe.


REKLAMA

Mimo, że na semaforach ciągle świeci się zielone światło zawodnicy nie są zbyt chętni do wsiadania na motocykle. Najambitniejszy był Hector Barbera, który jeździł przy akompaniamencie grzmotów i błysków, ale i to szybko skończyło się upadkiem.

Od rana z boksów nie wyjechali wszyscy zawodnicy Hondy, w tym najszybsi pierwszego dnia Casey Stoner i Dani Pedrosa. Mimo, że oficjalny powód „leniuchowania” nie został jeszcze przez HRC podany wygląda na to, że taki był zamiar zespołów. O godzinie 10, czyli gdy rozpoczynały się jazdy, mechanicy Repsol Honda dopiero przyjechali na tor.

Pod nieobecność zawodników Hondy najszybsi byli dziś zawodnicy Yamahy i cała czwórka zajmuje też pierwsze miejsca po zsumowaniu czasów z dwóch dni. Najlepszy na razie jest Ben Spies przed Jorge Lorenzo. Jednak czasy te nadal są sporo gorsze od tych, które zawodnicy uzyskiwali poprzednim razem (Casey Stoner 1′ 59.607s), a swój rezultat poprawił tylko Ivan Silva. Niestety na niewiele się to zdaje, ponieważ motocykle CRT, czyli te wyposażone w silniki z drogowych motocykli nadal mocno odstają od prototypów.

Swoją przygodę z testami zakończył wczoraj Karel Abraham. Młody Czech przejechał tylko trzy okrążenia i wrócił do domu, ponieważ kontuzja, której nabawił się w Jerez nadal mocno mu doskwiera i woli wyleczyć się przed rozpoczęciem sezonu.

Miejmy nadzieję, że jutro pogoda się poprawi i zawodnicy będą mogli dokończyć testowanie swoich motocykli, ponieważ przed pierwszą rundą w Katarze zaplanowane są już tylko jedne testy w Jerez.

Zawodnicy Hondy wrócą jutro na tor. Dziś nie zdążyli przed ulewą, ponieważ czekano na wyniki badań silnika Daniego Pedrosy, który wybuchł we wtorek. Dopiero przed końcem dzisiejszych jazd na torze na chwilę pojawił się kierowca testowy HRC.

 

Najlepsze czasy zawodników dzień 1 i 2:
Ben Spies Yamaha Factory Racing 2’01.285sJorge Lorenzo Yamaha Factory Racing 2’01.293sAndrea Dovizioso Monster Yamaha Tech 3 2’01.522Cal Crutchlow Monster Yamaha Tech 3 2’01.695sNicky Hayden Ducati Team 2’01.748sCasey Stoner Repsol Honda 2’01.761sHector Barbera Pramac Racing 2’01.989sDani Pedrosa Repsol Honda 2’02.005sValentino Rossi Ducati Team 2’02.130sAlvaro Bautista San Carlo Honda Gresini 2’02.959sFranco Battaini Ducati Test 2’03.566sStefan Bradl LCR Honda 2’03.820sColin Edwards Forward Racing Suter-BMW CRT 2’05.510sIvan Silva Avintia FTR- Kawasaki CRT 2’07.813sYonny Hernandez Avintia FTR- Kawasaki CRT 2’08.213s


REKLAMAREKLAMA


 

Tekst Łukasz Świderek | Zdjęcia Agencja Świderek

ZOBACZ TAKŻE

Rozbudzone nadzieje

Ruszyły testy MotoGP

Lowes trzeci w Australii

KOMENTARZE


REKLAMA