fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team, zajął drugie miejsce w II etapie Desafio Litoral i awansował na drugą pozycję w generalce.

Drugi etap rajdu zaliczanego do Dakar Series został skrócony z powodu bardzo złych warunków na trasie powstałych w wyniku obfitych opadów deszczu i gradu. Zawodnicy przejechali tylko jeden z dwóch zaplanowanych odcinków specjalnych. Trasa przecinająca pola uprawne yerby oraz kokosów była w zasadzie w całości gliniasta, a błoto tak śliskie jak tafla lodu.


REKLAMA

Pokonanie 190 kilometrów OSu zajęło liderowi dnia, Cyrilowi Despres, aż 2h49’40. Kuba Przygoński był wolniejszy od Francuza tylko o minutę i 50 sekund. Trzeci czas uzyskał Chaleco Lopez, który stracił 6 minut i 26 sekund. Chilijczyk spadł jednoczenie na trzecią pozycję w generalce. Prowadzenie objął Despres przed Przygońskim.

– W Argentynie panuje kalendarzowa zima i warunki pogodowe zmieniają się bardzo szybko – komentował Kuba Przygoński. – Odcinek specjalny, który w normalnych warunkach byłby do przejechania bardzo szybko, na skutek obfitych opadów stał się praktycznie nieprzejezdny. Wszyscy zawodnicy mieli problemy, żeby w ogóle utrzymać motocykl w pionie. Miejscami jechaliśmy 3-4 kilometry na godzinę. Po prostu nie dało się jechać po tej trasie. Nasza jazda przypominała przeprawę przez zamarznięte jezioro. Chyba nie było zawodnika, który przynajmniej raz by nie leżał – ze mną włącznie. Na szczęście dobrze wybierałem szlak, szukałem miejsc jakkolwiek przyczepnych, czasem jadąc obok właściwej drogi. Wyprzedziłem w ten sposób Lopeza, jest jednak blisko mnie w klasyfikacji, a rajd trwa nadal.

Etapu nie ukończył drugi z Polaków – Tadeusz Błażusiak, który miał wypadek. Nic poważnego mu się nie stało, ale zbił mocno bark. Jest szansa, że będzie kontynuował jazdę. Do jego wyniku zostanie dodana jednak kara czasowa.


REKLAMA



REKLAMA


Klasyfikacja generalna Desafio Litoral po OS II

1. Cyril Despress  7h03’59 2. Kuba Przygoński   +4.13 3. Francisco Lopez  +4.37 4. Mauricio Gomez   +43.51 5. Israel Jeremias  +58.11

KOMENTARZE


REKLAMA