fbpx
A password will be e-mailed to you.

Amerykańska firma Derringer wraca do korzeni motocyklizmu i proponuje jednoślady nawiązujące do pionierskiego okresu – lat 20. XX wieku.

Motorowery Derringer nie są jednak rowerami z doczepionym silnikiem spalinowym, chociaż na pierwszy rzut oka tak wyglądają. To specjalnie zaprojektowane konstrukcje, wzorowane na motocyklach, które jeździły na amerykańskich torach wyścigowych w latach 20. ubiegłego wieku.

Motorower napędzany jest czterosuwowym silnikiem o pojemności 49 ccm. Warto zwrócić uwagę na oryginalną konstrukcję tylnej piasty wyposażonej w dwie zębatki. Jedna przenosi napęd z silnika, druga z pedałów. Przednie koło hamowane jest hamulcem bębnowym o średnicy 70 lub 90 mm. Zbiornik paliwa mieści prawie 7 litrów benzyny.

Motorowery Derringer wykonywane są na zamówienie. Można je dostosować do własnego gustu, dobrać kolory ramy i kół oraz inne elementy, łącznie z logo na korku wlewu paliwa. Za wersję podstawową trzeba zapłacić ok. 3900 dolarów (bez kosztów wysyłki).

Ze względu na cenę nie wróżymy tym motorowerom wielkiego powodzenia w naszym kraju, ale gdyby ktoś chciał jednak zamówić, niech zajrzy na stronę: http://derringercycles.com/

KOMENTARZE