fbpx
A password will be e-mailed to you.

15-letni Daniel Blin, tegoroczny zdobywca motocyklowego Pucharu Europy w klasie Stocksport 300, zadebiutuje w najbliższy weekend w motocyklowych Mistrzostwach Świata Klasy Supersport 300 na torze Portimao w Portugalii.

Młody Torunianin w tym roku zdominował Puchar Polski oraz Puchar Europy. Wygrywał wyścig za wyścigiem i imponował na tyle, że organizatorzy mistrzostw świata World Supersport 300 zaprosili do do startu z tzw. dziką kartą w zaplanowanej na najbliższy weekend rundzie na torze Portimao. Blin doskonale zna portugalski obiekt, bowiem razem z zespołem testował tam przez trzy dni podczas przedsezonowych przygotowań.


REKLAMA

Jedynego Polaka w stawce aż 38 najzdolniejszych młodych zawodników z całego świata mimo wszystko czeka trudne zadanie, tym bardziej, że przed wyścigiem odbędą się tylko dwie 30-minutowe sesje treningowe i 15-minutowe kwalifikacje. W Portugalii Blin będzie mógł jednak liczyć na pomoc doświadczonego szefa mechaników, Holendra Joeya Jitjensa, byłego zawodnika motocyklowych mistrzostw świata Grand Prix.

Najbliższy weekend będzie dużym wyzwaniem także dla całego zespołu Grzegorza Wójcika, który w tym samym czasie wystartuje również w pierwszej rundzie mistrzostw świata w FIM EWC, 24 godzinach Bol d'Or, na francuskim torze Paul Ricard.


REKLAMAREKLAMA


 – dodaje szef zespołu Grzegorz Wójcik. 

W piątek zawodników World Supersport 300 czekają dwa treningi wolne, po 30 minut każdy. W sobotę o 14:00 dwie 15-minutowe sesje kwalifikacyjne, a w niedzielę o 12:05 polskiego czasu, wyścig.

KOMENTARZE


REKLAMA