fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po wycofaniu się z Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski zespół Suzuki GRANDys duo postanowił skoncentrować się na rozgrywkach międzynarodowych i w sezonie 2013 walczyć będzie w pełnym cyklu Alpe Adria.

Seria składa się z ośmiu wyścigowych weekendów na torach w Polsce, Słowacji, Czechach Węgrzech, Chorwacji i Włoszech.

Advertisement

Trzeci sezon z rzędu barwy Suzuki GRANDys duo reprezentować będzie Daniel Bukowski, mistrz Polski Supersport z roku 2011. Po pechowym sezonie 2012, gdy przeplatał kontuzje ze zwycięstwami (wygrał 4 z 5 wyścigów, w których startował, i zawsze stał na podium) w sezonie 2013 liczy na sukces w klasie Superstock 600.

W tym roku postanowiliśmy skoncentrować się na rozgrywkach Alpe Adria i liczymy, że podobnie jak było to w mistrzostwach Polski, będziemy odgrywać wiodącą rolę – mówi Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo. – Mamy już na koncie tytuły w tej serii, ale w tym roku mamy apetyt na więcej. Alpe Adria rozgrywana jest w wielu krajach i daje to możliwość ścigania się na wysokim poziomie z doskonałymi zawodnikami oraz promocję naszych partnerów. Przedłużenie współpracy z Danielem było dla nas oczywiste, ponieważ uważam, że jest on dziś najlepszym polskim zawodnikiem w kategorii motocykli o pojemności 600ccm.

Celem dla Bukowskiego będzie powtórzenie sukcesu z sezonu 2009, gdy wygrał rozgrywki Alpe Adria w tej klasie i miejsce w pierwszej piątce mistrzostw Europy w Albacete. Daniel dosiadać będzie motocykla Suzuki GSX-R 600.

Cieszę się, że razem z Suzuki GRANDys duo powalczę na arenie międzynarodowej – mówi Daniel Bukowski. – Chciałbym powtórzyć mój sukces z sezonu 2009 w Alpe Adria, a na koniec sezonu poprawić piąte miejsce w mistrzostwach Europy, które zajmuję w Albacete od dwóch lat. Zapomniałem już o kontuzjach z zeszłego sezonu i jestem gotowy do nowego wyzwania.

Pierwsza runda Alpe Adria odbędzie się 6-7 kwietnia na torze Slovakiaring, a poprzedzą ją treningi GRANDys duo Promotion (3-4 kwietnia), na które zespół zaprasza nie tylko zawodników, ale i początkujących motocyklistów, którzy chcą podnieść swoje umiejętności. Więcej informacji na www.grandysduo.com.

Advertisement

Sukcesy Daniela Bukowskiego:
2012 – WMMP Supersport: 3 miejsce, Mistrzostwa Europy: 5 miejsce 2011 – WMMP Supersport: mistrz Polski, Mistrzostwa Europy: 5 miejsce 2010 – WMMP Supersport: 2 miejsce 2009 – Alpe Adria Superstock 600: mistrz, WMMP Superstock 600: 2 miejsce, Alpe Adria Supersport: 3 miejsce 2008 – WMMP Superstock 600: 2 miejsce 2007 – Puchar Polski Rookie 600: 1 miejsce

KOMENTARZE