fbpx

Blin został pierwszym Polakiem w historii, który wszedł do finału selekcji prestiżowego pucharu Red Bulla!

Grupa, w której startował Daniel była bardzo mocna. Jego przeciwnikami, a zarazem zawodnikami którzy odpadli z eliminacji byli Niemcy. Do finału klasy weszli poza młodym Polakiem tylko Włosi o klasowych pozycjach:

Zwycięzca wyścigu włoskich mistrzostw Moto3, Fusco, świeżo upieczony mistrz Włoch PreMoto3 250 Alfano i Marfurt, który walkę o tytuł w PreMoto3 125 przegrał dopiero podczas ostatniej rundy.

Z innych grup do finału przeszli również: aktualny mistrz Włoch Moto3, Spinelli, mistrz PreMoto3 125 Bertelle oraz grupa szybkich Niemców i Anglików. Odpadł z kolei m.in. Bahattin Sofuoglu, sześciokrotny mistrz Turcji i podopieczny słynnego Kenana, który pokonał Blina w walce o złotą kamizelkę przed testami.

Razem do finału dostało się aż 27 zawodników. Jutro maksymalnie drugie tyle dołączy do finału zawodów. Wszyscy spotkają się w wyścigu trzeciego dnia, w czwartek. Do pucharu dołączy tylko pierwsza dwunastaka. Przed Danielem trudne zadanie. Trzymamy kciuki!