fbpx
A password will be e-mailed to you.

Nieco ponad tydzień pozostał do najtrudniejszego, jubileuszowego (40. edycja) rajdu Dakar! Tymczasem organizator zafundował nam bardzo ciekawy film, który opisuje trasę rajdu!

Nikomu nie musimy tłumaczyć, że Rajd Dakar uważany jest za jeden z trudniejszych rajdów świata. Obecnie dzieje się tak dlatego, że zawodnicy jadą w bardzo zróżnicowanym terenie: od minimalnych wysokości tuż przy wybrzeżu aż do wysokości blisko 5 tysięcy m. n.p.m. To wszytko powoduje ogromne zmiany temperatur, ciśnienia oraz braki w tlenie, którego najzwyczajniej brakuje zawodnikom oraz ich maszynom. Do tego dochodzi ogromny dystans, który wiedzie po bezdrożach bardzo trudnego krajobrazu.


REKLAMA

Rajd Dakar – sposób na biznes

Tegoroczny Dakar odwiedzi Peru, Boliwię i Argentynę. Kraje te już oszalały na myśl o spotkaniu z rajdem. Musimy pamiętać, że karawana rajdu to tysiące osób, które trzeba ugościć, najeść i napić – dla mieszkańców to czysty biznes i utrata tak dochodowej imprezy nie byłaby niczym dobrym dla mieszkańców tych krajów.


REKLAMAREKLAMA


Trasa, jak zwykle została podzielona na odcinki specjalne, podczas których mierzony jest czas oraz na dojazdówki. Film pokazuje wszystko, co pomoże Nam się przydać w trakcie śledzenia poczynań zawodników.

KOMENTARZE

REKLAMA