Polak poradził sobie doskonale z ciężkim odcinkiem i uplasował się na szesnastej pozycji!

Upał nadal dokucza zawodnikom. Podczas etapu organizator wyznaczył przerwę dla motocyklistów i quadowców na uzupełnienie płynów i schłodzenie się w ciężarówkach chłodniach specjalnie podstawionych na miejsce.

Z niesprzyjającymi jeździe warunkami atmosferycznymi oraz wydmami doskonale poradził sobie Kuba Piątek. Nasz zawodnik dojechał na bardzo dobrym 16 miejscu, a w klasyfikacji generalnej jest 21. Drugi z naszych motocyklistów uplasował się na 67 pozycji. W klasyfikacji generalnej Maciej berdysz jest obecnie 67.

Najszybszym motocyklistą na piaskach Fimbali był natomiast Stefan Svitko. Za nim na mecie zameldował się Kevin Benavides, a zwycięzca poprzedniego odcinka Toby Price musiał tym razem zadowolić się trzecią lokatą. Price utrzymał jednak pierwsze miejsce w „generalce”. Paulo Goncalves, który w nocy naprawiał swój motocykl po przygodach na 9 etapie starał się nadrobić jak najwięcej straconego czasu. W klasyfikacji generalnej spadł jednak na ósmą pozycję ze względu na karę za holowanie nałożoną przez sędziów.

Dominację braci Patronelli na quadach przełamał tym razem Brian Baragwanath, który dojechał pierwszy do mety. Zaraz za nim uplasowali się Marcos i Alejandro Patronelli. Bracia nadal utrzymują dwa pierwsze miejsca w „generalce”. Dzieli ich jednak bardzo mała różnica czasowa, zatem na kolejnych etapach czeka nas bratobójczy pojedynek o cenne sekundy.