fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocyklista Pierre Cherpin, który uległ wypadkowi na 178. kilometrze 7. etapu Rajdu Dakar 2021, zmarł podczas transportu lotniczego do Francji.

10 stycznia około godziny 13:00 Pierre Cherpin uległ poważnemu wypadkowi. Gdy służby medyczne dotarły na miejsce zdarzenia, motocyklista był nieprzytomny. Podczas badań w lokalnym szpitalu zdiagnozowano u Francuza poważny uraz głowy. Pierre Cherpin został natychmiast zoperowany, utrzymywano go w stanie śpiączki farmakologicznej.

Mając na uwadze stabilny stan motocyklisty, który utrzymywał się od kilku dni, arabscy lekarze zgodzili się na transport drogą lotniczą do ojczyzny Pierre Cherpina, gdzie miał zostać umieszczony w placówce medycznej w Lille. Niestety, podczas transportu stan zdrowotny Francuza niespodziewanie się pogorszył. Lekarze zgromadzeni na pokładzie samolotu nie byli w stanie go uratować.

52-letni motocyklista po raz czwarty brał udział w Rajdzie Dakar. Po raz pierwszy pojawił się na trasie w Ameryce Południowej. O udziale w tegorocznej edycji Dakaru zadecydowała ciekawość pustyni Arabii Saudyjskiej. Do momentu nieszczęśliwego wypadku Pierre Cherpin zajmował 77. pozycję w klasyfikacji generalnej.


Zdjęcia: profil Cross-Country Rally

KOMENTARZE