fbpx
A password will be e-mailed to you.

Jesteśmy właśnie na konferencji prasowej rajdu Dakar 2020. To spotkanie można określić tylko jednym zdaniem: zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. Od ekipy organizującej imprezę po lokalizację.

Nowym dyrektorem zawodów został były rajdowiec David Castera, a sama impreza odbędzie się w dniach 5 – 17 stycznia 2020 na terenie Arabii Saudyjskiej. Nasze wyobrażenia o tym odległym kraju są raczej mgliste, więc wystarczy wspomnieć, że Arabia Saudyjska jest cztery razy większa od Francji, składa się głównie z pustyń. Będzie więc po czym jeździć, a trudnych odcinków z pewnością nie zabraknie. Dokładana trasa zostanie przez organizatorów ogłoszona dopiero w październiku tego roku.

Zmieniła się także formuła samej konferencji – pomijając fakt, że prowadzona była w języku francuskim, to dodatkowo nie była przeznaczona jedynie dla polskich zawodników i mediów.

Tym razem w siedzibie Automobilklubu Polski w Warszawie (tu gdzie mieści się nasza redakcja) spotkali się dziennikarze, zawodnicy i działacze z Europy centralnej i wschodniej – prezentacja ma więc wymiar bardzo międzynarodowy. Druga część konferencji – bardziej szczegółowa i przeznaczona tylko dla zawodników i ich teamów zaczęła się o godzinie 14.

KOMENTARZE