fbpx
A password will be e-mailed to you.

Za nami trzeci dzień zmagań po bezdrożach Ameryki Południowej. Dzisiejszy etap był kołem z Neomi do Neomi. Zawodnicy pokonali 77 kilometrów dojazdówki oraz 427 kilometrów odcinka specjalnego!

Ricky Brabec wygrywa III etap rajdu Dakar

Amerykanin porozsadzał po kątach wszystkich konkurentów i pewnie zwyciężył III etap rajdu Dakar. Jego przewaga urosła do 10 minut nad zespołowym kolegą Jose Ingnacio Cornejo. Brabec objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Trzeci  podczas dzisiejszego etapu był J. Barreda Bort. Zatem wszystkie trzy miejsca podium zgarnęła Honda. Czy szykuje się detronizacja KTM? Czas pokaże,bo na tym etapie rajdu tak naprawdę może się jeszcze wszystko zmienić.

Niestety w rajdzie nie jedzie już Adrien Van Bevern, który na skutek paskudnego wypadku doznał złamania obojczyka i został transportowany helikopterem do bazy, a potem do szpitala. Pechowy dzień zaliczył również Paulo Gonsalves, który na skutek awarii motocykla odpadł ze zmagań w Dakarze 2020. Był to jego 13. rajd Dakar. z czego 6. zakończyło się bardzo pechowo.

Jutro etap czwarty

Już jutro czeka nas etap czwarty. Zawodnicy rozpoczną w Neom, a zakończą dzień w Al-‚Ula, przejadą 219 kilometrów dojazdówki oraz 453 km odcinka specjalnego. Trzymamy kciuki za naszych, którzy jeszcze walczą na trasie III etapu!


REKLAMAREKLAMA


KOMENTARZE

REKLAMA