fbpx
A password will be e-mailed to you.

Mamy złe informacje z trasy 42. edycji rajdu Dakar. Adam Tomiczek, wycofuje się z dalszej jazdy na skutek kontuzji odniesionej na etapie IV.

Wczorajszy, IV etap rajdu wiodący z z Neom do Al Ula okazał się być dla wielu zawodników niezwykle trudny. Głównym rywalem zawodników było kamieniste podłoże, które nie zapewniało odpowiedniej trakcji i utrudniało obserwację śladu założonego przez poprzednich zawodników.

Adam Tomiczek rezygnuje z dalszej jazdy w Dakarze 2020!

Trudności te spowodowały, że w rajdzie na skutek odniesionych obrażeń nie jedzie wielu zawodników, w tym gwiazdy Yamahy tj. Adrien Van Beveren czy Xavier de Soultrait. Jednym z pechowców tegorocznej edycji rajdu Dakar został Adam Tomiczek, który w końcowej fazie wczorajszego odcinka specjalnego przewrócił się na dużej prędkości. Na szczęście zawodnikowi udało się dojechać do mety odcinka i skorzystać z pomocy lekarzy.

Wczoraj zawodnik informował, że boli go całe ciało, ale na szczęście nie jest połamany. Wszystko wskazywało na to, że jest szansa na dzisiejszy start, o czym Tomiczek informował na swoich social mediach:

„Pod koniec dzisiejszego etapu zaliczyłem poważny upadek. Mocno poobijany dotarłem na biwak ze sporą stratą czasową do czołówki. Kończę na 38 miejscu. Jutro podejmę decyzje o dalszym udziale w tegorocznej edycji Dakar Rally.”

Niestety upadek odbił się znacząco na stanie zdrowia zawodnika i po ponownej konsultacji lekarskiej nie było mowy o dalszej jeździe:

„Po ponownej konsultacji z lekarzem jestem zmuszony wycofać się z dalszego udziałów w tegorocznej edycji @dakarrally . Dziękuje za wsparcie ORLEN Team oraz @husqvarnaht i wszystkim Wam za dobre słowo.

Do usłyszenia niebawem.”

To nie koniec rajdu dla ORLEN Team


W rajdzie pozostaje drugi zawodnik ORLEN Team, Maciej Giemza, który obecnie znajduje się na 21. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Dzisiaj cała pozostała stawka zmierzy się na etapie V. Na zawodników czeka trasa składająca się z 211 kilometrów dojazdówki oraz 353 kilometrów odcinka specjalnego. Pierwsi na trasie rajdu pojawili się motocykliści – ruszyli już o godzinie 7.35 czasu lokalnego. Rajdowa karawana opuściła miejscowość Al-’Ula i udała się w kierunku Ha’il. Na tym etapie miejsca kamieniom ustąpi piach i wydmy.

 

Pierwsi – już o godzinie 7.35 – na trasę rajdu wyjadą motocykliści. Rajdowa karawana opuści miejscowość Al-‚Ula i uda się do miejscowości Ha’il. Trasa piątego etapu będzie znajdować się zdecydowanie niżej – zawodnicy będą poruszać się na wysokości około tysiąca m.n.p.m. Zmieni się również nawierzchnia, z kamienistej na bardziej piaszczystą. 41 procent tego etapu będą pokrywać wydmy.

KOMENTARZE