fbpx
A password will be e-mailed to you.

Antoine Meo jest wciąż w uderzeniu. Na trasie do Tupizy nikt nie był w stanie dotrzymać tempa Francuza na KTM. Próbował Ricky Brabec, ale ostatecznie stracił ponad minutę. Adrien Van Beveren pozostał liderem, ale jego przewaga nad Benavidesem stopniała do zaledwie 22 sekund! Maciej Giemza (ORLEN Team) znów spisał się doskonale i awansował na 30 […]

Antoine Meo jest wciąż w uderzeniu. Na trasie do Tupizy nikt nie był w stanie dotrzymać tempa Francuza na KTM. Próbował Ricky Brabec, ale ostatecznie stracił ponad minutę. Adrien Van Beveren pozostał liderem, ale jego przewaga nad Benavidesem stopniała do zaledwie 22 sekund! Maciej Giemza (ORLEN Team) znów spisał się doskonale i awansował na 30 miejsce w klasyfikacji. Paweł Stasiaczek i Maciej Berdysz zajmują miejsca w siódmej dziesiątce.

Niezwykle szybka i niezawodna

Laia Sanz uzyskała swój najlepszy wynik etapowy od dłuższego czasu, kończąc odcinek na 9 miejscu. Trudne warunki na etapie o długości 500 km każą uznać jej wyczyn za naprawdę epicki. Poprzednio Hiszpanka ukończyła odcinek w dziesiątce w 2015 roku. Na mecie rajdu zajęła wtedy 9 miejsce.

Niedzielny odcinek specjalny, będący drugą częścią etapu maratońskiego, był bardzo udany dla zawodników ORLEN Team. Załoga samochodowa, Kuba Przygoński i Tom Colsoul, odnotowała siódmy czas dnia i umocniła się na 6. pozycji w klasyfikacji generalnej. Motocyklista Maciek Giemza, debiutujący na rajdzie Dakar, pojechał jeszcze lepiej niż poprzedniego dnia i zajął 32. miejsce. Pozwoliło mu to po raz kolejny awansować w generalce, tym razem na 30. pozycję.

KOMENTARZE