fbpx
A password will be e-mailed to you.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej potwierdzono, że Chile wypada z tegorocznego Rajdu Dakar. Pokazano też oficjalną trasę Rajdu, pomijającą ten kraj.

Jak już wcześniej Was informowaliśmy tegoroczny Dakar nie pojedzie przez Chile. powodem jest klęska żywiołowa jaka dotknęła północne regiony kraju. To zmusiło organizatorów rajdu do zmiany trasy.


REKLAMA

Przyszłoroczny Dakar rozpocznie się w Limie (Peru) w dniu 3 stycznia. Potem karawana pojazdów przejedzie na tereny Boliwii. Jak wynika z wstępnych informacji kierowcy tym razem będą musieli zmierzyć się z odcinkiem zlokalizowanym w okolicach jeziora Titicaca. Trzecim krajem, przez który będą się ścigać kierowcy będzie Argentyna. Koniec Dakaru zaplanowano na 16 stycznia. Dzień przerwy będzie miał miejsce najpewniej 10 stycznia w Salcie.


REKLAMAREKLAMA


Ostateczną wersję trasy poznamy jednak dopiero 28 kwietnia. 15 maja natomiast otwarte zostaną listy startowe. 18 listopada powinniśmy poznać natomiast szczegóły odcinków oraz oczywiście oficjalną listę startową.

KOMENTARZE


REKLAMA