fbpx
A password will be e-mailed to you.

Nie bez powodu najlepsza rada, jakiej można udzielić początkującemu motocykliście, który szuka swojego pierwszego pojazdu brzmi: najpierw kup dobre ciuchy, a za resztę, która ci zostanie, kup motocykl. Używając samochodowego porównania, odzież to nasza karoseria, strefy zgniotu i ciepły/zimny nawiew. Od niej w ogromnym stopniu zależą komfort, bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy na motocyklu.

Dlatego tak ważne jest utrzymywanie ciuchów w jak najlepszym stanie, możliwie bliskim fabrycznemu. Nie jest to łatwe, ponieważ ubrania motocyklowe stale przyjmują na siebie wiele czynników, takich jak brud i owady z otoczenia, pot i rozwijające się w nim bakterie, czy nawet szampan po zdobytym podium, jeśli uczestniczycie w zawodach.

To wszystko nie zniknie z odzieży samo z siebie, a pozostawione bez ingerencji prędzej czy później – raczej prędzej – najpierw sprawi, że dalsze korzystanie z ubrań będzie nieprzyjemne, a następnie już niemożliwe. Wbrew niektórym legendom, sprawy nie załatwi również deszcz, ani lekki, ani ulewny. Skuteczne wyczyszczenie odzieży motocyklowej to proces niełatwy i wymagający odpowiedniej wiedzy i środków. 

Równie ważne jest bezpieczeństwo. Odzież motocyklowa została zaprojektowana w określony sposób i w razie upadku każdy jej szczegół ma znaczenie. Naderwane zamki i kieszenie mocujące protektory, drobne przetarcia czy szwy, które lekko się rozeszły… to wszystko w razie poważniejszej gleby może doprowadzić do fatalnych skutków, ponieważ bardzo prawdopodobne, że odzież w tych miejscach po prostu się rozpadnie. Spytajcie kogoś, komu na torze lub w dalszej trasie puściły suwaki. Konsekwencjami mogą być nie tylko straty finansowe, ale również utrata zdrowia, a nawet życia. Dlatego warto dobitnie podkreślić tytuł artykułu – odpowiednia konserwacja odzieży motocyklowej jest równie istotna jak regularny serwis i naprawy motocykla, ponieważ są to elementy tej samej układanki!

Robisz? Rób dobrze!

Nie mniej ważne są kompetencje – zarówno mechanika, który będzie dłubał przy naszym motocyklu, jak i osoby zajmującej się czyszczeniem konserwacją i naprawą ubrań motocyklowych. Współczesne ciuchy wykonane są z materiałów, które wymagają odpowiedniego traktowania. Kombinezonu wykonanego z malowanej skóry nie wrzuca się po prostu do pralki, bo skutki mogą być opłakane. Tutaj do gry wchodzą specjalistyczne firmy. Jedną z najlepiej kojarzonych w środowisku polskich motocyklistów jest Robertozon z Orzesza w woj. śląskim. To, co ją wyróżnia, to bezkompromisowość w działaniu. Ma być najlepiej i koniec!

Obecna pozycja i zakres usług firmy to efekt wieloletnich starań w dążeniu do perfekcji. Oferowany w Robertozon pakiet usług 5 w 1 pozwala przywrócić odzież praktycznie do stanu fabrycznego, a wręcz wyjść poza ten poziom. Wszystko zaczyna się od gruntownego czyszczenia z użyciem specjalistycznej chemii i narzędzi, a przede wszystkim – z wiedzą, jak to robić. Kolejne dwa kroki to jonizowanie i ozonowanie wnętrza ubrań, co likwiduje wszystkie nieprzyjemne zapachy, a także zabija bakterie i grzyby, blokując jednocześnie ich ponowny rozwój. To nie wszystko, po takim zabiegu wasza odzież będzie pachniała jedną z wybranych nut z gamy Diora i Armaniego!

Na koniec odzież jest odpowiednio konserwowana, co jest istotne zwłaszcza w przypadku produktów ze skóry – są one nawilżane, przez co dłużej zachowują elastyczność. Nałożony niewidoczny filtr chroni ponadto przed działaniem promieni UV. Nowością, która zyskuje ogromną popularność, jest wprowadzony w Robertozon serwis zamków błyskawicznych, dzięki czemu zwiększa się ich żywotność i działają one płynniej niż wtedy, gdy kupujesz ubrania w salonie!

Własna receptura

Osobnym tematem jest stosowana w Robertozon chemia do czyszczenia i pielęgnacji ubrań ze skóry oraz innych materiałów. Po długim przeczesywaniu rynku i testowaniu preparatów różnych, nawet tych najbardziej renomowanych producentów, nie udało się znaleźć odpowiednich produktów. Przykładowo, preparaty do konserwacji skóry – albo nawilżały, albo matowiły, albo nabłyszczaly, albo nie robiły nic z tych rzeczy, a tylko chroniły przed słońcem. Trzeba więc było na bazie własnych potrzeb, wiedzy i doświadczeń takie preparaty stworzyć. W ten sposób powstała cała marka polskich środków do odzieży motocyklowej – Xzone. Są one również oferowane klientom indywidualnym do domowego użytku, choć nie są produkowane w masowych ilościach. Są to jakościowe produkty dostępne w wybranych sklepach stacjonarnych oraz na firmowej stronie internetowej.

W przypadku odzieży motocyklowej wygoda i bezpieczeństwo to nie wszystko. Motocykliści są również bardzo wyczuleni na punkcie estetyki, nie tylko swoich maszyn, ale również kasków i strojów. Po prostu lubią w ten sposób wyrażać siebie. Firma Robertozon oferuje kompleksowe usługi również w tym obszarze i patrząc na efekty prac, potrafi zdziałać cuda. Nawet najbardziej zniszczony kombinezon czy buty są nie tylko do uratowania, ale też mogą być w dowolny sposób przerobione według wskazówek klienta. Malowanie skór na dowolny kolor, wszycie garba czy sliderów, dodanie naszywek i ręcznie malowanych napisów i wzorów, dodatkowe wzmocnienia? Wszystko jest do zrobienia i na każdą z tych usług dostaniesz gwarancję!

Z domu do domu

Firma działa na Śląsku, jak więc dostarczyć tam i odebrać swoje ubrania? W bardzo prosty sposób. Możesz albo wysłać odzież kurierem, albo zostawić ją w jednym z 19 sklepów motocyklowych na terenie całego kraju, których wykaz znajdziesz na stronie internetowej Robertozon. Teraz, na koniec sezonu, jest bardzo dobra pora na wykonanie usług związanych z kompleksowym czyszczeniem, naprawami i konserwacją odzieży. Dzięki temu masz pewność, że zdążysz przed kolejnym sezonem, a wiosną wyjedziesz motocyklem w stroju wyglądającym i pachnącym jak prosto ze sklepu. 

KOMENTARZE