fbpx
A password will be e-mailed to you.

Już 26 października wielki finał Mistrzostw Ameryki w AMA Endurocrossie! Czy Tadek Błażusiak zwycięży w Nampa i zgarnie 6. tytuł mistrzowski?

Wiadomość o powrocie Tadeusza Błażusiaka do ścigania w USA podsyciły nasze apetyty na 6. tytuł Polaka w AMA Endurocrossie. Wiedzieliśmy, że po niesamowicie emocjonującym, ale jednocześnie pechowym dla Błażusiaka sezonie Mistrzostw Świata SuperEnduro 2019, wiedzieliśmy że Taddy będzie chciał zrewanżować się Coltonowi Haakerowi i zwyciężyć na jego podwórku.

Skrót pierwszej rundy AMA Endurocrossu 2019 w Prescott Valley

Decyzja o starcie w Ameryce padła w ostatniej chwili, więc ani Taddy ani jego nowy motocykl nie byli do końca gotowi na sezon wyścigowy w Endurocrossie. Było to widać na inauguracyjnej rundzie w Prescott Valley, gdzie Taddy zameldował się tuż przed startem i zmagając się z jet lagiem zawody zakończył „dopiero” na trzeciej pozycji.

Endurocross – najtrudniejszy sport na dwóch kołach?

Na drugą eliminację, już w Denver Tadek był zdecydowanie lepiej przygotowany, co potwierdził pokazując fenomenalną formę od samych kwalifikacji. Dwa wygrane wyścigi i druga pozycja w trzecim dały mu zwycięstwo w całych zawodach i pozwoliły się zbliżyć do Coltona Haakera na dwa punkty przed finałem w Nampa.

Przygotujcie się na finał AMA Endurocrossu 2019 w Nampa!

 Tak więc kto wygra ostatnią rundę AMA Endurocrossu ten zostanie tegorocznym Mistrzem Ameryki, a my nie wyobrażamy sobie innego scenariusza niż pobudka w najbliższa niedzielę i radość ze zdobycia 6. tytułu przez Tadka Błażusiaka!

KOMENTARZE